Lubawa dostarczy hełmy policyjnym specjalsom

13 grudnia 2019, 13:36
POlicja, kontrterroryści, fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Ponad 470 tys. złotych - tyle kosztować będzie policję dostawa 250 sztuk hełmów, które znajdą się na wyposażeniu policyjnych oddziałów kontrterrorystycznych. Zgodnie z zadeklarowanym przez zwycięską firmę terminem dostaw, wyposażenie powinno trafić do policji najpóźniej do 16 grudnia.

W przetargu, jak informował InfoSecurity24.pl na początku grudnia, złożono dwie oferty. Jedna pochodziła od podwarszawskiej spółki UMO, druga od firmy Lubawa. I to właśnie oferta Lubawy finalnie zwyciężyła w przetargu. Policja za dostawę 250 sztuk hełmów typów ACH (ang. Advanced Combat Helmet) lub MICH (Modular Integrated Communications Helmet) w wersji "high-cut" z adapterem do montażu noktowizji, zapłaci 473 550 złotych.

Z informacji do jakich dotarło InfoSecurity24.pl wynika, że Lubawa dostarczy policjantom hełmy AMP-1E HC. Hełmy te produkowane są z włókien aramidowych a ich krawędź została zabezpieczona kauczukiem EPDM. Jak zapewnia producent, hełm został opracowany zgodnie z opatentowaną metodą EBSP, dzięki czemu zwiększono obszar ochrony przy jego krawędziach. Razem z szynami bocznymi i gniazdem noktowizora hełm waży ok. 1,5 kg.

image
Hełm AMP-1E HC. Fot. Lubawa S.A.

Przetarg zakładał, że dostawy zrealizowane muszą zostać do 20 grudnia tego roku. Lubawa zobowiązała się, że hełmy dostarczy maksymalnie do 16 grudnia, a zatem wyposażenie, jeśli jeszcze nie trafiło w ręce policyjnych kontrterrorystów, znajdzie się w nich najpóźniej do najbliższego poniedziałku.

DM

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
Ddd
poniedziałek, 16 grudnia 2019, 15:14

Nie rozumiem dlaczego żołnierz czy funkcjonariusz nie może sobie kupić helmu czy kamizelki kuloodporunej do codziennej służby. Jeśli resortowe są słabe to powinna być możliwość zakupu za swoje. Oczywiście wszystko z certyfikatami i malowaniem aktualnym. Dzwonię do maskpolu czy lubawy i pytam czy mogę sobie kupić kamizelkę platte carrier z wkładami oni mówią że tylko jak formacja kupi albo agencje ochrony mogą... to jakos absurd! Dużo osoby by zainwestowało w siebie a do tego w polskiego producenta

Szymon
niedziela, 15 grudnia 2019, 22:01

Polski przemysł powinien dostarczać sprzęt do rodzimych formacji mundurowych produkty polskich rodzimych firm dla poslich służb broń Vis-100, Glauberyt, MSBS Grot, wyborowy Alex zakupy rodzimych producentów to inwestycja w rodzimą gospodarkę - to nie wyprowadzanie pieniędzy podatnika poza granice kraju

abece
niedziela, 26 kwietnia 2020, 14:39

Całkowita zgoda i to powinno się odbywać masowo by cena była atrakcyjna a służby dobrze zaopatrzone. Inne kraje tak robią dbając o własny przemysł, miejsca pracy i budżet.

BA Baracus
poniedziałek, 16 grudnia 2019, 15:13

I sprzedwać go do służb po zawyżonych cenach. Z całej tej listy, jedynym faktycznie nowoczesnym produktem mogącym konkurować na świecie jest MSBS.

Luźne gniazdo
sobota, 14 grudnia 2019, 10:28

To gdzie lubawa to produkuje?

BA Baracus
poniedziałek, 16 grudnia 2019, 15:12

Lubawa nie produkuje. To produkt firmy Busch GmbH

Romek
poniedziałek, 16 grudnia 2019, 08:49

Napisz do Lubawy to się dowiesz.

Tweets InfoSecurity24