Reklama

Policja

Lubawa dostarczy hełmy policyjnym specjalsom

Fot. policja.pl
Fot. policja.pl

Ponad 470 tys. złotych - tyle kosztować będzie policję dostawa 250 sztuk hełmów, które znajdą się na wyposażeniu policyjnych oddziałów kontrterrorystycznych. Zgodnie z zadeklarowanym przez zwycięską firmę terminem dostaw, wyposażenie powinno trafić do policji najpóźniej do 16 grudnia.

W przetargu, jak informował InfoSecurity24.pl na początku grudnia, złożono dwie oferty. Jedna pochodziła od podwarszawskiej spółki UMO, druga od firmy Lubawa. I to właśnie oferta Lubawy finalnie zwyciężyła w przetargu. Policja za dostawę 250 sztuk hełmów typów ACH (ang. Advanced Combat Helmet) lub MICH (Modular Integrated Communications Helmet) w wersji "high-cut" z adapterem do montażu noktowizji, zapłaci 473 550 złotych.

Z informacji do jakich dotarło InfoSecurity24.pl wynika, że Lubawa dostarczy policjantom hełmy AMP-1E HC. Hełmy te produkowane są z włókien aramidowych a ich krawędź została zabezpieczona kauczukiem EPDM. Jak zapewnia producent, hełm został opracowany zgodnie z opatentowaną metodą EBSP, dzięki czemu zwiększono obszar ochrony przy jego krawędziach. Razem z szynami bocznymi i gniazdem noktowizora hełm waży ok. 1,5 kg.

image
Hełm AMP-1E HC. Fot. Lubawa S.A.

Przetarg zakładał, że dostawy zrealizowane muszą zostać do 20 grudnia tego roku. Lubawa zobowiązała się, że hełmy dostarczy maksymalnie do 16 grudnia, a zatem wyposażenie, jeśli jeszcze nie trafiło w ręce policyjnych kontrterrorystów, znajdzie się w nich najpóźniej do najbliższego poniedziałku.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze