Reklama

Policja

Kupili pistolety, a teraz pilnie potrzebują kabur

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

6132 kabury i ładownice na magazynek do pistoletów Beretta APX zamierza kupić Komenda Główna Policji. Ogłoszony właśnie przetarg, to konsekwencja niedawnego postępowania na zakup broni, w którym policja wybrała właśnie pistolety włoskiego producenta. KGP postępowanie prowadzi w trybie przyspieszonym, gdyż - jak przekonuje - „istnieje pilna konieczność doposażenia funkcjonariuszy policji w zakupione w roku bieżącym nowoczesne pistolety Beretta APX, dla realizacji czego niezbędne jest posiadanie dedykowanych kabur”.

Komenda Główna Policji ogłosiła przetarg na zakup pojedynczych ładownic i kabur do zakupionych niedawno pistoletów Beretta APX. Warte ponad 5,3 mln złotych postępowanie dotyczyło bowiem wyłącznie broni, co pozwalało przypuszczać, że policja osobno szukać będzie właśnie ładownic i kabur.

Co ciekawe, rozstrzygnięty w październiku przetarg na broń, zakładał zakup 4666 pistoletów samopowtarzalnych z możliwością rozszerzenia o 1000 dodatkowych sztuk. Łącznie daje to 5666 sztuk broni, podczas gdy KGP zamierza kupić 6132 kabury i ładownice. Nie wiadomo czy ta różnica wynika z faktu, że formacja finalnie kupiła więcej pistoletów niż zakładała, czy policyjni logistycy chcą po prostu mieć "zapas". Tak czy inaczej, już niebawem, bo maksymalnie do 27 grudnia, zarówno kabury jak i ładownice powinny znaleźć się na policyjnym stanie.

Policja zakup przeprowadza w ramach procedury przyspieszonej, która ma być konieczna "z uwagi na przedłużającą się procedurę o udzielenie zamówienia publicznego na zakup 9 mm pistoletów samopowtarzalnych". Policja dodaje, że podpisanie umowy z wykonawcą, który zaoferował policji dostawę pistoletów Beretta APX, nastąpiło dopiero w październiku, a dostawy będą zrealizowane do 16 grudnia tego roku. "W związku z powyższym istnieje pilna konieczność doposażenia funkcjonariuszy policji w zakupione w roku bieżącym nowoczesne pistolety Beretta APX, dla realizacji czego niezbędne jest posiadanie dedykowanych kabur. Wspomniana wyżej broń (pistolet samopowtarzalny) stanowi podstawowe wyposażenie funkcjonariuszy wszystkich pionów, w związku z czym jej posiadanie ma bezpośredni i znaczący wpływ na skuteczność realizacji ustawowych zadań policji, jak również bezpieczeństwo policjantów w służbie" - czytamy w policyjnym uzasadnieniu.

Minimalny okres gwarancji, zarówno na kaburę jak i ładownicę, określono na 24 miesiące. W skład zestawu, który kupi KGP, ma wejść kabura, uchwyt na pas (policja dopuszcza zintegrowanie go z kaburą), klucz do zmiany konfiguracji i ustawień (jeśli kabura będzie posiadała taką możliwość), ładownica na jeden magazynek, instrukcja użytkowania oraz karta gwarancyjna. 

Podczas oceny złożonych ofert, KGP punktować będzie cenę (60 proc.) oraz okres gwarancji (40 proc.). Złożone propozycje poznamy 9 grudnia.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze