Reklama

Policja

KSP powiększa flotę radiowozów [WIDEO]

Fot. KSP
Fot. KSP

O 37 pojazdów służbowych oznakowanych i nieoznakowanych zwiększyła się flota stołecznej Policji. Samochody te będą służyły funkcjonariuszom z komend rejonowych, powiatowych i komisariatu rzecznego.

W skład floty pojazdów KSP w piątek weszło 28 oznakowanych i 9 nieoznakowanych nowych radiowozów. 21 oznakowanych samochodów marki Hyudnai i30 ma silniki o mocy 140 KM, a 7 radiowozów marki Kia Sportage wyposażonych jest w silniki o mocy 180 KM.

"Wszystkie auta są dostosowane do potrzeb policjantów oraz specyfiki pełnienia służby w ruchu miejskim oraz poza nim. Są wyposażone m.in. w automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na cztery koła" - poinformował asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Policjant dodał, że nowe samochody trafią do komend powiatowych w Wołominie, Piasecznie, Grodzisku Mazowieckim, Otwocku, Pruszkowie, Mińsku Mazowieckim, Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim i do komendy dla powiatu warszawskiego zachodniego z siedzibą w Starych Babicach. Nowe pojazdy otrzymają także komendy rejonowe: Warszawa II, Warszawa III, Warszawa IV, Warszawa V, Warszawa VI oraz komisariat rzeczny. "Nieoznakowane radiowozy trafiają do komórek operacyjnych stołecznej komendy" - dodał asp. szt. Mrozek.

Przekazanie radiowozów odbyło się w południe na dziedzińcu przed KSP. Wzięli w nim udział m.in. Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, zastępca Komendanta Stołecznego Policji ds. prewencji insp. Marek Chodakowski, zastępca ds. logistyki Włodzimierz Pietroń, Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł oraz burmistrzowie miast, starostowie powiatów i wójtowie gmin, którzy współfinansowali zakup nowych radiowozów.

Przypomnijmy, że MM Cars dostarczy do Policji do końca roku ponad 300 samochodów Hyundai i30 w wersji Wagon z silnikiem benzynowym 1.4 turbo o mocy 140KM w wersjach z manualną i z automatyczną skrzynią biegów. Samochody to oznakowane radiowozy w zabudowie wykonanej przez firmę MOSTVA.

Chociaż przetarg organizowany był przez Komendę Stołeczną, a wydania samochodów odbywają się w Warszawie, to finalnie radiowozy Hyundai i30 Wagon użytkowane będą przez Policję w całym kraju. Nowe samochody trafić miały właśnie do Komendy Stołecznej Policji, a także do komend wojewódzkich w Białymstoku, Bydgoszczy, Gdańsku, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Rzeszowie, Szczecinie i Wrocławiu.

PAP/IS24

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze