Reklama

Policja

KSP: Mężczyzna chciał zdetonować auto pod jednym z warszawskich komisariatów

Fot. Komenda Stołeczna Policji
Fot. Komenda Stołeczna Policji

W weekend doszło do usiłowania zabójstwa policjantów. Zatrzymany został 23-latek, który chciał zdetonować auto pod jednym z warszawskich komisariatów - przekazała w czwartek stołeczna policja, za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze. Jak dodała, sąd przychylił się do wniosku o trzymiesięczny areszt dla mężczyzny.

Swój wpis na Twitterze KSP zaczęła od stwierdzenia, że ostatnie tygodnie to "niebywały hejt skierowany wobec policjantów". "Mieliśmy do czynienia z groźbami, które były kierowane nie tylko do nich, ale również ich rodzin. Tym razem mamy jednak do czynienia z realnym zagrożeniem życia policjantów" - czytamy.

Jak wskazała stołeczna policja, w ten weekend doszło do usiłowania zabójstwa policjantów. Zatrzymano 23-latka, który zdaniem policji chciał zdetonować auto przed jednym z warszawskich komisariatów.

"Mężczyzna w weekend podjechał pod jeden z komisariatów. Była noc, zaczął wielokrotnie używać klaksonu. W ten sposób chciał ściągnąć w okolice auta jak najwięcej policjantów. Na całe szczęście nie doszło do eksplozji. Mężczyzna został obezwładniony. Trafił do policyjnego aresztu" - czytamy.

Policja przekazała, że materiały zabezpieczone do sprawy wskazują jednoznacznie na planowanie zabójstwa policjantów. "Zdecydowane kroki podjęła prokuratura. Wnioskowano o areszt dla mężczyzny. Sąd przychylił się do tego wniosku, stosując taki środek zapobiegawczy na okres trzech miesięcy" - podała KSP.

PAP/IS24

Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze