Reklama

Policja

Kraków zamawia hybrydy

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Małopolska Policja podpisała kontrakt na dostawę oznakowanych radiowozów z napędem hybrydowym. Za ponad 2,2 mln złotych funkcjonariusze dostaną co najmniej 20 pojazdów.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zleciła realizację dostaw samochodów osobowych o nadwoziu typu kombi z napędem hybrydowym. Chodzi dokładnie o 20 oznakowanych radiowozów, z prawem do powiększenia zamówienia o dwa pojazdy, o nadwoziu kategorii M1 typu kombi z napędem hybrydowym, przystosowanych do przewozu pięciu osób. Jak zaznaczała KWP w Krakowie w dokumentach przetargowych, decyzję o zakupie dodatkowych radiowozów podejmie w zależności od ceny oferty najkorzystniejszej, jeszcze przed zawarciem umowy. Biorąc jednak pod uwagę, ile udało się "zaoszczędzić" na zakupie, do policjantów trafią zapewne 22 wozy.

Wiadomo, że pojazdy mają zostać dostarczone do siedziby komendy w Krakowie. Jak wymaga formacja, naprawy gwarancyjne, bezpłatne usługi serwisowe oraz usługi wykonywane w ramach kampanii serwisowych, realizowane będą w autoryzowanych stacjach obsługi. Policja wymagała wskazania przez potencjalnych wykonawców co najmniej jednej autoryzowanej stacji obsługi pojazdów na terenie województwa małopolskiego.

Za kombi hybrydy policja zapłaci ponad 1,822 mln złotych netto (2 241 580 złotych brutto), czyli sporo mniej niż planowano. Początkową szacunkową całkowitą wartość zamówienia wskazywano bowiem na ponad 2,814 mln złotych netto. Ostatecznie zamówienie trafiło do Toyota Ja-Now-An Sp. z o.o. z Zabrza. Umowę podpisano 27 września 2019 roku.

Wiadomo, że spółka zaproponowała małopolskim policjantom 36 miesięcy lub 100 tys. km gwarancji na podzespoły mechaniczne, elektryczne i elektroniczne pojazdu, 36 miesięcy gwarancji na powłokę lakierniczą, 144 miesięcy gwarancji na perforację elementów nadwozia, 60 miesięcy gwarancji na oznakowanie pojazdu, 36 miesięcy gwarancji na całość zabudowy i wyposażenia pojazdu, a także 60 miesięcy lub 100 tys. km gwarancji na akumulatory. 

Przesłane Małopolskiej Policji oferty oceniono w oparciu o proponowaną cenę, która stanowiła 60 proc., ale także w oparciu o: aspekt środowiskowy, aspekt ekonomiczny oraz gwarancję na akumulatory. Przetarg realizowany był w ramach procedury otwartej, a zainteresowanie realizacją dostaw wykazało trzech oferentów. Wygrana oferty z Zabrza oznacza, że pokonała ona propozycje radomskiej ASO MR (za 2 263 800 złotych brutto) oraz katowickiej Toyota Katowice (2 279 244 złotych brutto). Aczkolwiek walka był zacięta, bowiem zwycięzca przetargu otrzymał od formacji maksymalną liczbę punktów, czyli 100, a jego konkurenci - po ponad 99 punktów.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze