Reklama

Policja

KGP: Rusza ogólnopolska akcja "Myśl Trzeźwo"

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

W Sylwestra i pierwszy dzień Nowego Roku, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przeprowadzi ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną „Myśl Trzeźwo” - powiedział we wtorek podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Jak wskazał podinspektor, celem akcji jest uświadamianie kierującym zagrożeń wynikających z kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu i w stanie tzw. nieświadomej nietrzeźwości. "Nieświadoma nietrzeźwość kierującego jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i wydaje mu się, że w organizmie nie zostało śladu po <<promilach>>. Dlatego, zanim wsiądziemy <<za kierownicę>> warto poddać się badaniu na określenie stanu trzeźwości" - tłumaczył policjant, który dodał, że takie badanie można wykonać na komisariatach i komendach policji.

"Powinniśmy pamiętać, że każdy kierowca prowadząc samochód pod wpływem alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może rodzić poważne konsekwencje. Jeśli więc zdecydujemy się pojechać na zabawę sylwestrową samochodem i będziemy pić alkohol, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu" - podkreślił Kobryś.

Przekazał również, że termin działań został nieprzypadkowo wybrany w okresie Sylwestra, albowiem w tym czasie "chętnie wznosimy toasty za pomyślność w Nowym Roku".

Jak podkreślił podinspektor w Sylwestra i w pierwszy dzień Nowego Roku funkcjonariusze będą prowadzić wzmożone działania na polskich drogach, podczas których będą sprawdzać stan trzeźwości kierowców oraz reagować na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Podał także, że jednym z elementów akcji "Myśl Trzeźwo" będzie rozwiązanie specjalnego quizu w aplikacji mobilnej Yanosik, który będzie się opierał na zagadnieniach związanych ze spożywaniem alkoholu i prowadzeniem pojazdu. "Ponadto działania będą wspierane emisją spotu przez firmę Screen Network, na ekranach LCD rozlokowanych na terenie całego kraju" - dodał.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze