Reklama

Policja

KGP: nie odnotowujmy wzrostu zachorowań wśród funkcjonariuszy

Fot. Policja Śląska, Facebook
Fot. Policja Śląska, Facebook

Od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce, aż 6,6 miliona razy sprawdzaliśmy osoby skierowane na kwarantannę – poinformował we wtorek rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że coraz więcej policjantów zdrowieje i jednocześnie nie odnotowuje się wzrostu nowych zachorowań wśród funkcjonariuszy.

Jak przekazał we wtorek rzecznik KGP, policjanci tylko ostatniej doby sprawdzili 71 317 osób skierowanych na kwarantannę, a w ok. 780 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciągnięcia konsekwencji prawnych. Dodał, że w 23 przypadkach zwrócono się do funkcjonariuszy z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.

Przekazał również, że od początku epidemii 177 policjantów zostało zakażonych, a z nich 142 wyzdrowiało. "Od początku działań ok. 2900 policjantów było na kwarantannie, a obecnie jest na niej 219 funkcjonariuszy. Cieszy fakt, że coraz więcej policjantów zdrowieje i jednocześnie nie odnotowujemy wzrostu nowych zachorowań" – podał Ciarka.

Inspektor jeszcze raz przypomniał, że do działań prewencyjnych zaangażowanych jest każdego dnia około 20-21 tys. funkcjonariuszy oraz, że osobom, które nie przestrzegają obostrzeń i przepisów inspektor sanitarny może wymierzyć karę w wysokości do 30 tys. złotych.

Policjant podał też najnowsze statystyki dotyczące kontroli w komunikacji zbiorowej. "Skontrolowaliśmy ponad 245 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby było to ponad 2500" – poinformował Ciarka.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze