Reklama

Policja

KGP kupiła ponad 700 tysięcy sztuk amunicji do policyjnych strzelb

Fot. slaska.policja.pl
Fot. slaska.policja.pl

Policja wyłoniła zwycięzcę w przetargu na amunicję kalibru 12 do strzelb gładkolufowych. Zamówienie, podzielone na 9 części, w całości zrealizuje Fabryka Amunicji Myśliwskiej FAM-PIONKI. Łącznie za ponad 700 tys. sztuk naboi KGP zapłaci prawie 3 mln złotych.

Cały przetarg na naboje specjalne kal. 12 dla Policji został podzielony na dziewięć oddzielnych zadań. W ramach pierwszego zadania, KGP kupiła 70 tys. sztuk naboi specjalnych kal. 12 z pociskiem gumowym o średnicy 17,4 mm i masie 4,5 g. Drugie zadanie, to 15 tys. sztuk naboi z pociskiem składającym się z mieszanki proszku żelaznego i talku technicznego w zamkniętym pojemniku z tworzywa sztucznego o masie 18,3 g. W trzeciej części, KGP zamówiła 10 tys. naboi z pociskiem zawierającym mieszankę proszku żelaznego i talku z domieszką substancji łzawiącej CS, w zamkniętym pojemniku z tworzywa sztucznego o masie 18,3 g. W ramach czwartego zadania, przewidziano dostawę 70 tys. sztuk naboi bez pocisku, a wypełnionych ładunkiem błyskowo-akustycznym, w postaci mieszaniny azotanu sodu i proszku magnezowego. Piąta część to 40 tys. sztuk amunicji, w której nabój to wydrążony ołowiany cylinder o średnicy 16,45 mm i masie 29,5 g, umieszczony w przybitce z tworzywa sztucznego. Szóste zadanie zakłada, że dostarczone zostanie 35 tys. sztuk naboi, w których znajdzie się 12 ołowianych loftek o średnicy 6,8 mm i masie 2 g. W ramach siódmej części, policja otrzyma 155 tys. sztuk naboi z pociskiem będącym ubrzechwionym walcem gumowym o średnicy 18,8 mm i masie 7,3 g, z jednym wzniesieniem na główce pocisku gumowego. Ósme zadanie, to 170 tys. naboi z pociskiem będącym ubrzechwionym walcem gumowym o średnicy 18,8 mm i masie 7,3 g, z dwoma wzniesieniem na główce pocisku gumowego, a ostatnia dziewiąta część przetargu zakłada dostawę 200 tys. naboi z pociskiem będącym ubrzechwionym walcem gumowym o średnicy 18,8 mm i masie 7,3 g, z trzema wzniesieniem na główce pocisku gumowego 

Łącznie za 765 tys. sztuk amunicji, Komenda Główna Policji zapłaci 2 939 085 złotych. Całość zamówienia zrealizuje Fabryka Amunicji Myśliwskiej FAM-PIONKI Sp. z o.o., co jednak nie jest specjalnym zaskoczeniem, bo tylko pionkowska fabryka zainteresowana była dostawą amunicji do policyjnych strzelb. Zamówienia powinno zostać zrealizowane do końca listopada tego roku.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze