Reklama

Policja

KGP: 76 policjantów zarażonych koronawirusem wyzdrowiało

Fot. Twitter Śląska Policja
Fot. Twitter Śląska Policja

Już 76 policjantów zarażonych koronawirusem wyzdrowiało – poinformował w piątek rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka. Dodał, że od początku działań zwalczających pandemię 167 policjantów zostało zarażonych, a obecnie na kwarantannie przebywa 376.

Rzecznik KGP przekazał w piątek, że od początku działań ponad 2680 policjantów było na kwarantannie, a obecnie jest na niej 376.

Jednocześnie jeszcze raz zaapelował, by nie oszukiwać policjantów, bo to dzięki ich działaniom mniej pacjentów mają lekarze, ratownicy czy pielęgniarki.

Rzecznik komendanta głównego podał też kolejne dobowe statystyki. Wynika z nich, że od początku działań związanych ze zwalczaniem epidemii w Polsce już ponad 5,1 milionów razy funkcjonariusze sprawdzili osoby skierowane na kwarantannę, a ostatniej doby ponad 95 tys. osób. W ok. 320 przypadkach stwierdzili uchybienia kwalifikujące się do wyciagnięcia konsekwencji prawnych. Z kolei w 15 przypadkach zwrócono się do policji z prośbą o pomoc w zrobieniu zakupów czy wyniesieniu śmieci itp.

Ciarka przypomniał, że każdego dnia do działań prewencyjnych zaangażowanych jest ok. 21-23 tys. funkcjonariuszy, głównie policjantów wspieranych przez funkcjonariuszy straży miejskich oraz żołnierzy, a zgodnie z ustawą o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi za nieprzestrzeganie obostrzeń inspektor sanitarny może wymierzyć karę pieniężna w wysokości od 5 do 30 tys. zł.

Poinformował również o statystykach dot. kontroli w pojazdach komunikacji publicznej. "Skontrolowaliśmy prawie 191 tys. pojazdów komunikacji zbiorowej, tylko ostatniej doby to ponad 3400 - tutaj nadal należy pochwalić kierowców autobusów komunikacji miejskiej i motorniczych za skuteczne egzekwowanie przepisów, gdyż tylko sporadycznie stwierdzamy uchybienia" – przekazał Ciarka.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze