Reklama

Policja

Kadrowa karuzela w kierownictwie policji

Fot. MSWIA
Fot. MSWIA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał insp. Romana Kustera na zastępcę komendanta głównego policji. Na stanowisku zastąpi odchodzącego na emeryturę zastąpił nadinsp. Tomasza Szymańskiego. Nowi komendanci pojawią się też w komendach wojewódzkich w KWP w Krakowie (nadinsp. Michał Ledzion) i KWP z siedzibą w Radomiu (insp. Waldemar Wołowiec).

O zmianach kadrowych w policji MSWiA poinformowało dziś późnym popołudniem. Nowi szefowie pojawią się w dwóch policyjnych garnizonach. Zmiany dotyczą też ścisłego kierownictwa formacji, bowiem jeden z zastępców komendanta głównego policji odchodzi na emeryturę.  

Nowy zastępca komendanta głównego policji, Inspektor Roman Kuster, ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W szeregi Policji wstąpił w 1991 roku. Zajmował stanowiska m.in.: komendanta miejskiego w Poznaniu i pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu. Od 2020 roku był komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie.

Stanowisku szefa małopolskich policjantów zająć ma nadinsp. Michał Ledzion, który służbę w formacji rozpoczął w 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Był związany m.in. z pionem kryminalnym i prewencyjnym. Pełnił m.in. funkcję dowódcy oddziału prewencji policji w Łodzi. Był również pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu. Od 2020 roku zajmował stanowisko komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu.

Z kolei jego miejsce w fotelu szefa mazowieckiego garnizony zajmie inspektor Waldemar Wołowiec. Wołowiec jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Egzamin oficerski złożył w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę w policji pełni od 1990 roku, m.in. służył w strukturach Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji. Od 2018 roku był dyrektorem Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP.

Odchodzący na emeryturę, dotychczasowy wiceszef policji, nadinsp. Tomasz Szymański, służbę w Policji pełnił od 1994 roku. Zastępcą komendanta głównego policji był od 27 lutego 2019 roku. W lipcu 2020 roku z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał awans na pierwszy stopień generalski.

Jak informuje MSWiA wszyscy nowo powołani komendanci obejmą swoje obowiązki 27 maja br.

DM

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze