Kadrowa karuzela w kierownictwie policji

25 maja 2021, 16:29
nowi komendanci, fot. MSWiA
Fot. MSWIA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji powołał insp. Romana Kustera na zastępcę komendanta głównego policji. Na stanowisku zastąpi odchodzącego na emeryturę zastąpił nadinsp. Tomasza Szymańskiego. Nowi komendanci pojawią się też w komendach wojewódzkich w KWP w Krakowie (nadinsp. Michał Ledzion) i KWP z siedzibą w Radomiu (insp. Waldemar Wołowiec).

O zmianach kadrowych w policji MSWiA poinformowało dziś późnym popołudniem. Nowi szefowie pojawią się w dwóch policyjnych garnizonach. Zmiany dotyczą też ścisłego kierownictwa formacji, bowiem jeden z zastępców komendanta głównego policji odchodzi na emeryturę.  

Nowy zastępca komendanta głównego policji, Inspektor Roman Kuster, ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Wyższą Szkołę Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W szeregi Policji wstąpił w 1991 roku. Zajmował stanowiska m.in.: komendanta miejskiego w Poznaniu i pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Poznaniu. Od 2020 roku był komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie.

Stanowisku szefa małopolskich policjantów zająć ma nadinsp. Michał Ledzion, który służbę w formacji rozpoczął w 1990 roku. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. Był związany m.in. z pionem kryminalnym i prewencyjnym. Pełnił m.in. funkcję dowódcy oddziału prewencji policji w Łodzi. Był również pierwszym zastępcą komendanta wojewódzkiego policji zs. w Radomiu. Od 2020 roku zajmował stanowisko komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu.

Z kolei jego miejsce w fotelu szefa mazowieckiego garnizony zajmie inspektor Waldemar Wołowiec. Wołowiec jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Egzamin oficerski złożył w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Służbę w policji pełni od 1990 roku, m.in. służył w strukturach Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji. Od 2018 roku był dyrektorem Biura Wywiadu i Informacji Kryminalnych KGP.

Odchodzący na emeryturę, dotychczasowy wiceszef policji, nadinsp. Tomasz Szymański, służbę w Policji pełnił od 1994 roku. Zastępcą komendanta głównego policji był od 27 lutego 2019 roku. W lipcu 2020 roku z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał awans na pierwszy stopień generalski.

Jak informuje MSWiA wszyscy nowo powołani komendanci obejmą swoje obowiązki 27 maja br.

DM

Reklama
Reklama

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 11
Yogi
czwartek, 27 maja 2021, 23:44

Komendanci się zmieniają, a liniowi policjanci nadal w czarnej...

Polo
środa, 26 maja 2021, 17:07

Pewnie też ustalono nowe zasady dotyczące 15a. Ale kogo to obchodzi

Jacek
środa, 26 maja 2021, 16:35

Kolejni generałowie, czas panowie policjanci abyście się spięli i zażądali zmian. Spłaszczenie struktury stopni, tzn. stopień tożsamy z grupą zaszeregowania, jeden generał - stopień czasowy przyznawany komendantowi głównemu policji na czas sprawowania 6 letniej kadencji. Konkursy, egzaminy i doświadczenie warunkiem niezbędnym do awansu, pierwsze stanowisko kierownicze możliwe do uzyskania po minimum 10 latach pracy w terenie. Kwatermistrzostwo, księgowi i inni klepacze klawiatury do cywila, wcześniejsze emerytury tylko dla tych co pracują w terenie, wyższego kierownictwa nie szkoli się po to żeby odchodziło wcześniej. Łączenie mniejszych komend powiatowych w większe, skupienie się na rozbudowie i wzmocnieniu komisariatów. Reform do zrobienia od groma, jest o co walczyć.

...
czwartek, 27 maja 2021, 23:43

Pomarzyć można ...

Grubson
środa, 26 maja 2021, 15:37

Jesteśmy poprostu z panów dumni jesteście wspaniali przynajmniej wy tak myślicie bo my zwykli policjanci już nie.Co nad to obchodzi kto ropucha się do koryta w układzie zamkniętym.Nas interesuje co z nami zwykłymi policjantami bez perspektyw.Co dalej panowie? Bo nie widać nic!

Victor
środa, 26 maja 2021, 14:18

Szkoły wyższe ukończone przez nominowanych gwarantują wysoki poziom wiedzy merytorycznej i pełny profesjonalizm.

Tweets InfoSecurity24