Reklama

Policja

Insp. Mariusz Ciarka: Black Hawki służą bezpieczeństwu wszystkich Polaków [InfoSecurity24 TV]

fot. PZL Mielec
fot. PZL Mielec

„Pół roku temu, kiedy komendant podpisywał umowę na te śmigłowce powiedział między innymi, że ma nadzieję, że ta dobra współpraca dopiero zacznie się rozwijać i że kupimy jeszcze kolejne maszyny. Rzeczywiście w budżecie Policji, znaleziono pieniądze na odnowienie floty lotniczej Polskiej Policji, i niedawno podpisywaliśmy umowę na zakup trzeciego śmigłowca. I tutaj również Komendant Główny Policji powiedział, że nie wykluczamy tego że kupimy kolejne śmigłowce, ale to oczywiście przyszłość” – powiedział w rozmowie z InfoSecurity24.pl insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji.

Nie jest to typowy śmigłowiec jak te przygotowywane dla wojska, ja mogę zdradzić jeden ze szczegółów warunków specyfikacji, którym jest dodatkowy zbiornik na paliwo, wewnętrznie zamontowany, aby piloci nie martwili się, że nie dolecą, że zabraknie paliwa.

insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji 

Na chwilę obecną te śmigłowce stacjonować będą w Warszawie, tak żeby być do dyspozycji na terenie całego kraju. Biuro Operacji Antyterrorystycznych, w którego dyspozycji znajdowały się będą te śmigłowce, będzie mogło przemieszczać się, jeżeli zajdzie taka konieczność, w każdą część Polski.

insp. Mariusz Ciarka, Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji

DM 

Reklama

Komentarze

    Reklama