Reklama

Policja

Glocki dla policyjnych specjalsów

fot. CBŚP
fot. CBŚP

O przetargu na 141 sztuk pistoletów pisaliśmy już październiku. Do Policji w ramach prowadzonego postępowania wpłynęła tylko jedna oferta, i tak jak można było przypuszczać pistolety Glock 17 (3 gen.) dostarczy warszawska firma Kaliber. Broń ma trafić do Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji jeszcze w tym roku.

Wartość zamówienia to 423 tys. złotych brutto, czyli niemal dokładnie tyle ile KGP planowała przeznaczyć na zakup pistoletów. Policji 141 sztuk Glocków 17 (3 gen.) , w kolorze zielonym (oliwka), trafi do BOA KGP, które już niebawem przekształci się w Służbę Kontrterrorystyczną Policji BOA. Jak zapowiadał w rozmowie z InfoSecurity24.pl Komendant Główny Policji, to właśnie wzmocnienie policyjnych jednostek kontrterrorystyczych jest jednym z priorytetów modernizacji w Policji.

„Nie ukrywam, że z uwagi na to, że ustawa antyterrorystyczna z 2016 roku nałożyła na nas praktycznie wyłączny obowiązek dotyczący działań kontrterrorystycznych nie wyobrażałem sobie realizacji tego zadania bez dwóch elementów, tzn. bez reorganizacji pionu AT w Policji oraz wyposażenia ludzi w sprzęt dający im gwarancję bezpieczeństwa, ale też zapewniający szybkość realizacji zadań” – mówił gen. insp. Jarosław Szymczyk odnosząc się m.in. do zakupu przez Policję śmigłowców Black Hawk.

Przy ocenie oferty KGP pod uwagę brała cenę (60 proc. łącznej noty punktowej możliwej do osiągniecia) oraz okres udzielonej gwarancji (40 proc).

Zgodnie ze SIWIZ w skład 141 zestawów wejdzie m.in. pistolet, cztery magazynki (dwa na 17 naboi i dwa na 16 naboi) oraz zestaw do czyszczenia broni, zostało wycenionych na 423 tys. złotych brutto. Na pistolety, Kaliber udzieli 5 lat gwarancji.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze