Reklama

Policja

Dlaczego kabaretowy występ pogrzebał awansowe plany policjantów?

Autor. WSPol

Z okazji obchodów Święta Policji spora grupa funkcjonariuszy otrzymała awans na pierwszy stopień oficerski. Jak się okazuje, nie wszystkim było to jednak pisane. Z informacji jakie podał tvn24.pl wynika, że siedmiu policjantów zostało usuniętych z kursu. Powodem miała być impreza zorganizowana na zakończenie szkolenia oficerskiego.

Reklama

Do zdarzenia opisywanego przez tvn24.pl dojść miało na początku lipca. Imprezę, z okazji zakończenia kursu oficerskiego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, zorganizować mieli – na terenie jednego z budynków WSPol - przyszli oficerowie. Co więcej, mieli oni ją też sfilmować, a nagrane materiały miały szybko trafić nie tylko do kierownictwa samej uczelni, ale także do policyjnej centrali. W efekcie, jak poinformował redakcję rzecznik prasowy WSPol nadkomisarz Krzysztof Wasyńczuk, w sprawie zastosowano "instytucję odpowiedzialności dyscyplinarnej, o której mowa w ustawie o Policji" i z dniem 14 lipca mundurowych, wobec których wszczęto postępowania dyscyplinarne, usunięto ze szkolenia zawodowego oficerskiego.

Reklama

Przypomnijmy, promocja oficerskiej w WSPol miała miejsce - jak informuje sama formacja - 13 lipca, a promowanych było 213 absolwentów uczelni - 47 policjantek i 166 policjantów.

Policyjny kabaret?

Reklama

Na opublikowanych przez portal nagraniach, do których dotarli dziennikarze tvn24.pl, widać parodię policyjnej uroczystości . Wszystko rozgrywać ma się na jednym z korytarzy, gdzie kończący oficerkę przekazywać mają rozpoczynającym dopiero naukę, przyszłym oficerom "władzę". Na nagraniu słyszymy o "nadsztabowym starszym śpiochu", który składa meldunek "komendantowi nadgwiazdnikowi staremu Maciejowi". Ma to robić w klapkach, krótkich spodenkach oraz policyjnej czapce i marynarce. Przedstawienie odbywa się w iście kabaretowej atmosferze, a na nagraniu co chwilę słychać widzów wybuchających śmiechem. 

Jak ustaliła redakcja tvn24.pl, w "zabawie" brało udział miało ponad 200 policjantów, jednak usunięci mieli zostać jedyni ci, którzy byli niekompletnie umundurowani. Co więcej, miało to być pierwsze takie "przedstawienie" w historii, co potwierdzać mają osoby związane z uczelnią - zarówno w przeszłości jak i obecnie. Biorąc pod uwagę skutki policyjnego "kabaretu" może się okazać, że tradycja nie będzie kontynuowana, choć o tym przekonamy się zapewne dopiero, kiedy kolejni oficerowie opuszczą mury "nowej" uczelni. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie zniknie bowiem z mapy uczelni MSWiA już 1 sierpnia, a w jej miejsce pojawi się Akademia Policji w Szczytnie.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama