Czy Policja ma problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego?

18 lutego 2020, 12:50

Rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka oraz Michał Hara z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich odpowiadają na pytanie, czy polscy funkcjonariusze mają problem ze stosowaniem środków przymusu bezpośredniego. 

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 38
koszalek
poniedziałek, 29 czerwca 2020, 14:40

ciarka to .....................

normalne, że nie ryzykują
środa, 29 kwietnia 2020, 19:28

W małym mieście policjanci unikają ryzyka - to normalne. Jeśli każdy dres zna Cię z widzenia, wie gdzie mieszkasz, czym jeździsz oraz jak wygląda i gdzie pracuje/uczy się rodzina - to nie będziesz ryzykował. Bo ryzykujesz zdrowiem dziecka albo zbitą szybą w samochodzie. W Warszawie mają lepiej - mieszka w jednej dzielnicy, a pracuje w drugiej. Jest anonimowy.

Mędrzec dyżurny
piątek, 3 kwietnia 2020, 14:03

Mają i to duży.W większości to słabeusze bez odpowiedniego cyklicznego szkolenia fizycznego.Straż Miejska w Warszawie kładzie dużo "mocniejszy" nacisk na szkolenie z zakresu stosowania śpb

N20
sobota, 28 marca 2020, 11:41

Polska policja ma nieskuteczne środki przymuszenia bezpośredniego dźwigni podstawowej nie potrafią założyć

Kkkk
piątek, 5 czerwca 2020, 01:41

Skuteczne i przydatne są tylko dwie dźwignię reszta do kosza. W szkołach Policij uczą zbędnych starych rzeczy które sie nie sprawdzają w trakcie interwencji. ps ktoś to wymyślił w latach 80 -tych i tak klepią dalej to na szkołach ,a później rządnych szkoleń.

Nick
środa, 19 lutego 2020, 21:44

No w porównaniu z policją w USA to faktycznie pan rzecznik mówi prawdę ,śr.przymusu nie są nadużywane.Bo w USA mogą człowieka zastrzelić w domu przed własnym telewizorem ,albo porazić taserem ze skutkiem śmiertelnym ,a sąd takiego policjanta uniewinnia.Tak jak czytałem jest na przykład w NYPD w Nowym Jorku .Tam zwyczajnie ludzie się policji boją .Sądy zawsze stają po stronie policjanta.A ten może nałgać i nikt tego nie sprawdzi.Często ludzie padają ofiarą policji tylko dlatego ,że znależli się w złym miejscu i czasie .Bezpieczni są chyba tylko znani politycy czy wielcy bogacze.Stać ich na adwokatów po kilka tys. dolarów za godzinę pracy.Moim zdaniem polska policja w wielu przypadkach przesadza.Niepotrzebnie.Bardzo nie podobają mi się zatrzymania polegające na pokazówkach i wleczeniu w łańcuchach prawie w powietrzu.Czemu to ma służyć? Prewencji generalnej?Nie dziwi mnie ,że ludzie traktowani przez sfrustrowanych policjantów po chamsku zaczynają się stawiać ,urażeni w swojej godności.A to z kolei nakręca przemoc policji.Moim zdaniem, należy lepiej dobierać ludzi do tego zawodu.Spokojnych o wysokim progu pobudliwości .Nie zaś frustratów z rodzin patologicznych ,którzy idą do policji z chorym poczuciem misji przywracania prawa za wszelką cenę albo wręcz psychopatów,którzy lubią czuć władzę nad innymi.Reasumując .Moim zdaniem, nie jest w polskiej policji dobrze.Ale może być lepiej ,jak się policja przestanie oburzać na uwagi pod jej adresem ,ale weżmie je pod uwagę ,żeby poprawiać swoje błędy.

Kkk
piątek, 5 czerwca 2020, 01:43

Zacząć to trzeba od ludzi

Funk.
czwartek, 14 maja 2020, 14:38

W USA mogą cię zastrzelić przed telewizorem ale to polska policja przesadza??? Weź załóż dźwignię nie mówiąc już o kajdankach takiemu a zaraz jest chory, rehabilitacja bo go uszkodziłeś.... W Polsce po użyciu ŚPB jest więcej pisania notatek niż to wszystko warte, niestety! I zaraz patola wystawia filmik na YouTube bo taka moda. Jakby wiedzieli, tak jak jest w stanach, że nie można się Policji opierać bo kulka, to by się sami parole kładli. I już by to nie trafiało do internetu bo by nie było takie ciekawe!

wtorek, 21 kwietnia 2020, 09:38

A po co Policji się oburzać? Jak ktoś

Gregu26
sobota, 22 lutego 2020, 10:18

Tak Powinien być nabór, selekcja... A jest kadrowa zapaść we wszystkich służbach mundurowych, poza MONem. Nikt w mediach do tego się nie przyznaje. Ale o jakim naborze można mówić jeśli f-sz dostaje poniżej 3000, gdzie ma do wyboru lepsze oferty na rynku pracy. Umówmy się, dziś do tej " roboty" idą szaleńcy lub zapalency- zarówno jedni jak i drudzy do odstrzału przez psychologa.

Lunar
środa, 19 lutego 2020, 23:58

Mądrego to i dobrze posłuchać

Tweets InfoSecurity24