Reklama

Policja

Czterech policjantów z zarzutami

Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Czterech policjantów z zachodniopomorskiego garnizonu usłyszało prokuratorskie zarzuty. Chodzi o przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy, jeden z nich usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Prokuratura Rejonowa Szczecin - Niebuszewo prowadzi śledztwo w toku, którego doszło do zatrzymania czterech funkcjonariuszy z garnizonu zachodniopomorskiego – powiedziała w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prokurator Alicja Macugowska - Kyszka.

"Trzem funkcjonariuszom prokurator postawił zarzut przekroczenia uprawnień oraz poświadczenia nieprawdy" – kontynuowała prokurator. "Jest to czyn kwalifikowany z artykułu 231 paragraf 1 kodeksu karnego w zbiegu z artykułem 271 paragraf 1 kodeksu karnego. Jeden z funkcjonariuszy stanął także pod zarzutem uszkodzenia ciała, czyli czynu z artykułu 157 paragraf 1 kodeksu karnego. Ustawodawca przewiduje zagrożenie za ten czyn od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności" – dodała.

Funkcjonariusze są zatrzymani i pozostają do dyspozycji prokuratora – wynika z informacji śledczych. Macugowska – Kyszka powiedziała także, że dla dobra prowadzonego postępowania prokuratura nie podaje szczegółów śledztwa.

Jak informuje Onet.pl do zatrzymania czwórki policjantów z oddziału prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie miało dojść w weekend. Według nieoficjalnych informacji sprawa wyszła na jaw po tym, jak nagranie z interwencji trafiło do funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Policji. 

PAP/Onet.pl/IS24

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze