Reklama

Policja

Cudzoziemcy w Policji? Insp. Boroń dla InfoSecurity24.pl: mówimy bardziej o asystentach policjantów, niż o funkcjonariuszach

Autor. Szkoła Policji w Słupsku

„Mowa o pracownikach cywilnych. Analizujemy przepisy wewnętrzene, ale też to co dzieje się w innych państwach” - mówi w rozmowie z InfoSecurity24.pl insp. Marek Boroń, komendant główny Policji pytany o to, czy cudzoziemcy mogliby pracować w polskiej Policji. „Mówimy bardziej o asystentach policjantów niż o policjantach, a jeżeli mówimy o asystentach, to właśnie po to, żeby rozpoznawać środowiska, kulturę i zwyczaje, żeby móc docierać do mniejszości, które w Polsce są i im pomagać” - tłumaczy. Podczas targów Polsecure 2024 w Kielcach, szefa Policji zapytaliśmy też o plany modernizacyjne, odejścia z formacji oraz plany zrównania pierwszego uposażenia policjanta z wojskowymi poborami.

Reklama
Reklama

Komentarze (1)

  1. Norman

    Techniczne priorytety tej formacji to prozaiczne rzeczy: 1.Łączność kodowana z cyfrową jakością dźwięku...dziś każdy może podsłuchiwać służby. 2.Wyposażenie pojazdów nieoznakowanych w wewnętrzne światła uprzywilejowane led tył i boki a nie tylko w grillu ,funkcja możliwości gaszenia oświetlenia na włączonym silniku 3.Zakup dla każdej większej komendy urządzeń do precyzyjnej lokalizacji telefonów (np. 1 urządzenie na 3 komendy lokalne a nie 1 na KWP) -poszukiwanie osób zaginionych,poszukiwanych,sprawców przestępstw a nie po BTS promień 2km 3. Zakup małych lararek dla każdego funkcjonariusza-obecnie brak przydziału 4.Tzw. wyprawka biurowa dla osoby które podejmuje pracę w biurze z wysokiej klasy wyposażeniem podstawowym jak dziurkacze,zszywacze,art.biurowe a nie zszywacz Chiński za 4zł. 5.zakup toreb taktycznych lub plecaków na start dla policjanta -szkolenia,wyjazdy,służba patrolowa.

Reklama

Najnowsze