Reklama

Policja

"Chemicy" w rękach CBŚP [WIDEO]

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 15 osób za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się produkcją środków odurzających. Z ustaleń wynika, że członkowie grupy mogli nawet przez kilkanaście lat produkować amfetaminę i BMK.

Kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP poinformowała, że Wydział do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej CBŚP w Kielcach pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Warszawie od lipca 2017 roku prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się produkcją środków odurzających w postaci amfetaminy.

Jak wynika z ustaleń śledztwa, grupa mogła działać od 2004 roku do lipca 2017 roku w województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim oraz warmińsko-mazurskim. W tym czasie jej członkowie mogli wyprodukować setki kilogramów siarczanu amfetaminy i około 200 litrów prekursora do produkcji amfetaminy tzw. BMK.

W grupie występował ścisły podział ról. Jedna z osób zorganizowała rozpoczęcie produkcji. Tzw. "chemicy" zajmowali się produkcją amfetaminy i BMK oraz ulepszaniem sposobów jej wytwarzania, a nawet skracaniem tzw. cyklów produkcyjnych. Pozostałe osoby odpowiedzialne były za znalezienie miejsc, w których można było prowadzić produkcję oraz zajmowali się sprzedażą wyprodukowanych substancji.

Kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa CBŚP

W minionym tygodniu policjanci CBŚP z Kielc, Warszawy i Katowic przeprowadzili wspólną akcję w województwie mazowieckim i śląskim.

Zatrzymano dwanaście osób i przeszukano ich miejsca zamieszkania. Kolejne trzy osoby zostały doprowadzone z zakładów karnych, gdzie odsiadują wyroki.

Prokuratura przedstawiła jednemu podejrzanemu zarzut założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się produkcją amfetaminy i prekursora w postaci BMK. Trzy osoby są podejrzane o udział w tej grupie. Pozostałym przedstawiono między innymi zarzuty produkcji jak również udziału w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i prekursora w postaci BMK.

Kom. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowa CBŚP

Na podstawie zebranego materiału dowodowego wobec sześciu podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Pięć osób zostało objętych dozorem policyjnym.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama