Reklama

Policja

Chciał kupić broń, by zabić policjanta

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Autor. CBŚP

Policjanci CBŚP i komendy w Gdańsku zatrzymali Jana N. podejrzanego o nakłanianie innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta - poinformowała podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji

Reklama

Jak zaznaczyła policjantka, mężczyzna w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Reklama

Policjanci CBŚP z Olsztyna i gdańskiej komendy ustalili, że może być zagrożone życie i zdrowie jednego z policjantów. Z ich ustaleń wynikało, że Jan N. chciał kupić broń i amunicję, żeby zabić jednego z funkcjonariuszy. "Mężczyzna jest dobrze znany policjantom, w przeszłości był karany za naruszenie czynności narządu ciała, groźby, znęcanie się nad członkami rodziny oraz naruszenie nietykalności cielesnej. Zatrzymany mężczyzna posiadał także sądowy zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego" - zaznaczyła Jurkiewicz.

Czytaj też

Jak wynika z informacji przekazanych przez CBŚP, na podstawie zebranego materiału dowodowego tuż przed świętami Bożego Narodzenia, policjanci zatrzymali Jana N. Prokurator przedstawił mu zarzut nakłaniania innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, mających posłużyć do pozbawienia życia policjanta. Decyzją sądu zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Reklama
Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze