Reklama

Policja

CBŚP zlikwidowało laboratoria amfetaminy

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

Policjanci z CBŚP zatrzymali pięć osób zajmujących się produkcją i sprzedażą narkotyków. Zlikwidowano dwa laboratoria produkujące substancje psychotropowe. Śledztwa nadzorowane są przez prokuratury w Warszawie i Zamościu.

Policjanci z CBŚP zatrzymali pięć osób zamieszanych w handel narkotykami - poinformowało dziś Centralne Biuro Śledcze Policji. Zatrzymanym przedstawiono m.in. zarzuty wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych w postaci płynnej amfetaminy. Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ w Warszawie zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w stosunku do dwóch mężczyzn. Jeden mężczyzna usłyszał zarzut produkcji znacznych ilości substancji psychotropowych oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych. Oboje zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

image
Fot. CBŚP

Policjanci z CBŚP od dłuższego czasu rozpracowywali zorganizowaną grupę przestępczą na terenie woj. mazowieckiego. Podejrzani produkowali narkotyki na obrzeżach Warszawy i następnie je sprzedawali. Policjanci przeprowadzili działania w kwietniu w powiecie rawskim. Przy wsparciu antyterrorystów z Komendy Stołecznej Policji zlikwidowano laboratorium amfetaminy. "Policjanci weszli na prywatną posesję niemal w ostatniej chwili, ponieważ cały sprzęt służący do produkcji substancji został już spakowany do samochodu. Wśród wielu urządzeń znajdował się sprzęt laboratoryjny pozwalający na skompletowanie co najmniej dwóch kompletnych linii produkcyjnych" - czytamy w komunikacie.

Policjanci przejęli ponad 36 litrów substancji zawierającej amfetaminę, z której można uzyskać prawie 50 kg siarczanu amfetaminy. Z takiej ilości można wyprodukować ok. 50 tys. działek narkotyku, których wartość na czarnym rynku wynosi ok. 2 mln zł. Zabezpieczono także ponad 5 litrów BMK, tj. prekursora służącego do wytwarzania amfetaminy oraz wiele innych odczynników chemicznych. Zabezpieczone substancje są poddawane szczegółowej analizie. Zatrzymano trzech mężczyzn, w tym dwóch pełniących rolę tzw. "chemików".

image
Fot. CBŚP

Kolejne laboratorium zlikwidowali w Toruniu policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Lublinie. Przez kilka miesięcy zbierano informacje, które doprowadziły do zatrzymania dwóch osób - 51-letniego mieszkańca Torunia i jego 40-letniej znajomej. Zabezpieczono 4 litry płynnej amfetaminy, kwasy, odczynniki chemiczne oraz naczynia i narzędzia służące do produkcji amfetaminy. Policjanci znaleźli także 4,5 kg amfetaminy, kilogram marihuany i 160 gramów kokainy. W mieszkaniu kobiety znaleziono 117 gramów amfetaminy oraz sprzęt do porcjowania i przygotowywania narkotyków.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze