Reklama

Policja

CBŚP: Zabezpieczono prawie 2 tys. krzewów konopi indyjskich i 21 kg marihuany

fot. CBŚP
fot. CBŚP

Trzem osobom Prokuratura Okręgowa w Białymstoku zarzuciła nielegalną uprawę znacznej ilości konopi indyjskich. W akcji CBŚP, policjantów z komendy wojewódzkiej w Białymstoku i podlaskiego KAS zlikwidowano dwie plantacje konopi i zabezpieczono 21 kg marihuany.

„Zlikwidowane 2 plantacje konopi indyjskich, na których rosło niemal 2 tys. krzewów oraz zabezpieczone 21 kg marihuany to efekt śledztwa prowadzonego przez policjantów CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Białymstoku” – poinformowała dziś Komenda Główna Policji. Policjanci z Zarządu CBŚP w Białymstoku od wielu miesięcy zbierali informacje na temat osób, które mogły zajmować się uprawą konopi indyjskich. Funkcjonariusze ustalili, że na terenie prywatnej posesji oraz w lesie nieopodal Białegostoku znajdują się plantacje.

Mundurowi przeszukali kilka miejsc na terenie województwa podlaskiego zatrzymując trzy osoby. W działaniach również wykorzystano psa służbowego do wykrywania środków odurzających podlaskiej KAS.

Na jednej z posesji funkcjonariusze znaleźli piwnicę, która była wyposażona w profesjonalny, kompletny sprzęt i środki do uprawy konopi indyjskich oraz ponad 100 krzewów konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Na terenie tej posesji zabezpieczono również ponad 17 kilogramów suszu roślinnego konopi indyjskich czyli gotowej marihuany.

image
fot. CBŚP 

Kolejnym miejscem, gdzie uprawiano konopie była leśna działka położona również na terenie województwa podlaskiego. Tam policjanci zabezpieczyli 1840 sztuk krzewów konopi indyjskich. Dodatkowo na strychu domu użytkowanego przez jednego z zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 4 kilogramy marihuany.        

Wszystkim zatrzymanym w Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku przedstawiono zarzuty m.in. uprawy konopi oraz posiadania środków odurzających. 

Jak informuje Policja, ze zlikwidowanych przez funkcjonariuszy plantacji można by było uzyskać nie mniej niż 184 kg marihuany.

Policja/PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze