Reklama

Policja

CBŚP i KAS wspólnie uderzyły w producentów nielegalnych papierosów

Fot. CBŚP
Fot. CBŚP

20 ton tytoniu, wartego 13 mln zł zabezpieczyli funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej podczas likwidacji nielegalnej fabryki papierosów w powiecie pruszkowskim (woj. mazowieckie) - dowiedziała się PAP w CBŚP.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński poinformował PAP, że zatrzymani to: czterech obywateli Polski i trzech obywateli Ukrainy. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów, aresztował ich na trzy miesiące. Podejrzani to mężczyźni w wieku od 31 do 56 lat. Grożą im kary 10 lat pozbawienia wolności.

"Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator przedstawił podejrzanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw i przestępstw skarbowych polegających na wytwarzaniu znacznych ilości wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych oraz uchylania się od opodatkowania podatkiem akcyzowym" - poinformował prok. Łapczyński.

CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z mazowieckiego i dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymało mężczyzn w jednej z hal znajdujących się w powiecie pruszkowskim. "Na gorącym uczynku zatrzymano sześć osób, w tym czterech obywateli Polski i dwóch Ukrainy" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz. Kolejny z zatrzymanych wszedł do hali produkcyjnej w momencie gdy byli już tam funkcjonariusze.

"Podczas akcji funkcjonariusze zabezpieczyli 20 ton tytoniu do palenia, o wartości rynkowej 13 mln zł. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w podatku akcyzowym została wyliczona na kwotę ponad 14 mln zł" - dodała kom. Jurkiewicz.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama