Policja

CBŚP ćwiczy kontrdywersję

CBŚP kontrdywersja
Fot. CBŚP

Policjanci z zespołu specjalnego z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji brali udział w szkoleniu z zakresu przeciwdziałania aktom dywersyjnym na obiekty infrastruktury krytycznej, zorganizowanego przez 1 Batalion Strzelców Podhalańskich. W ich trakcie wykorzystano śmigłowce Black Hawk znajdujące się na wyposażeniu US Army oraz policyjne łodzie motorowe.

Funkcjonariusze rzeszowskiego CBŚP wzięli udział w szkoleniu na zaproszenie p.o. Dowódcy 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich, mjr. Krystiana Terlikowskiego, które odbyły się na terenie zapory wodnej Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce, jak również na poligonie wojskowym w Trzciańcu i Jeziorze Solińskim.

Głównym celem szkolenia było współdziałanie Sił Zbrojnych i Policji z zakresu przeciwdziałania aktom dywersyjnym na obiekty infrastruktury krytycznej. W ćwiczeniach wzięli udział polscy i amerykańscy żołnierze oraz policjanci CBŚP i Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Żołnierze i funkcjonariusze realizowali złożone zadania "kontrdywersyjne" przy użyciu technik dostępu linowego, z wykorzystaniem amerykańskich śmigłowców transportowych Black Hawk należących do US Army i policyjnych łodzi motorowodnych.

CBŚP kontrdywersja
Fot. CBŚP

Policjanci ćwiczyli również techniki pokonywania barier technicznych w ramach "warsztatów breacherskich" z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu i broni gładkolufowej. Doskonalili także wyszkolenie strzeleckie w zakresie użycia różnych rodzajów broni.

Funkcjonariusze CBŚP wykonując złożone zadania szkoleniowe, doskonalą swoje umiejętności, eliminują pojawiające się błędy oraz poprawiają współpracę pomiędzy różnymi służbami. Pozwala to utrzymać wysoki poziom profesjonalizmu i efektywności w trakcie codziennej służby, polegającej m.in. na zatrzymywaniu osób niebezpiecznych, które często są podejrzane o udział w zorganizowanych grupach przestępczych i mogą posiadać broń lub inne niebezpieczne przedmioty.

Komentarze