Reklama

Policja

CBOS: 75 proc. ankietowanych dobrze ocenia działania Policji

Fot. Śląska Policja
Fot. Śląska Policja

Według najnowszego badania CBOS, 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania Policji. Policja wysoką ocenę swojej pracy utrzymała na poziomie z marca tego roku. Jak podkreśla Komendant Główny Policji, taki społeczny odbiór to dla mundurowych, najlepsza formą podziękowań. 

Jak informuje policja, z ostatniej edycji cyklicznego badania CBOS wynika, że 75 procent ankietowanych dobrze ocenia działania formacji. Mundurowi podkreślają, że ich praca jest oceniana wyżej m. in. od poszczególnych stacji telewizyjnych, a ponad dwukrotnie lepiej od sądów. W zestawieniu nie znalazła się jednak m.in. Państwowa Straż Pożarna, która od lat cieszy się najwyższymi ocenami. 

CBOS, w badaniu cyklicznym realizowanym w marcu i wrześniu każdego roku, monitoruje opinie dorosłych Polaków na temat działalności prezydenta, parlamentu, mediów oraz wybranych instytucji publicznych, w tym Policji. Wyniki najnowszej edycji badania wskazują, że trzy czwarte ankietowanych (75%) dobrze ocenia jej działalność. Podczas najnowszego badania, Policja została przez ankietowanych oceniona dokładnie tak samo jak w marcu tego roku.

image
Fot. Policja.pl

„Bardzo dziękujemy Państwu za zaufanie jakim nas obdarzyliście. Wysoka ocena działalności Policji jest dla nas najlepszą formą podziękowań za codzienny trud służby, poświęcenie i pracę policjantów oraz pracowników Polskiej Policji” - powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze