Reklama

Policja

2 mln złotych na policyjne kamizelki kuloodporne

Fot. KMP w Łodzi
Fot. KMP w Łodzi

Pięć firm zainteresowanych jest realizacją dostaw kamizelek kulo- i odłamkoodpornych kamuflowanych dla policji. Wiele wskazuje na to, że formacja wybierać będzie jednak spośród czterech ofert, bowiem jedna z propozycji przekracza budżet, określony w tym przetargu na 2 mln złotych.

Jak informował jeszcze w maju InfoSecurity24.pl, KGP chce kupić do 1500 sztuk kamizelek kulo- i odłamkoodpornych kamuflowanych. Większość, bo 1000 sztuk, kupionych ma zostać w ramach zamówienia podstawowego. Reszta w ramach opcji. Po otwarciu ofert złożonych w przetargu okazało się, że realizacją zamówienia zainteresowanych jest pięć podmiotów. Wiele wskazuje na to, że – mimo, iż jedna z nich przekracza przewidziany na ten cel budżet – policja i tak będzie miała z czego wybierać.

image
Informacja z otwarcia ofert

Przy ocenie złożonych ofert formacja pod uwagę będzie brała głównie cenę, która stanowić będzie aż 60 proc. całkowitej liczby punktów. Oceniane będą też: masa kamizelki w rozmiarze "L" (20 proc.), okres gwarancji balistycznej (10 proc.) i gwarancja na wszystkie elementy z wyłączeniem balistyki (10 proc.). 

Dostawy, jak informuje KGP, mają obejmować rozmiary od M do XXXXL. W skład kompletu kamizelki wchodzić ma: komplet wkładów balistycznych, dwa komplety poszycia wraz z taśmami mocującymi wykonane w kolorze czarnym, torba transportowa w kolorze czarnym, instrukcja użytkowania i konserwacji oraz karta gwarancyjna.

Niebawem powinniśmy przekonać się oferta której z firm zostanie uznana za najkorzystniejszą. Biorąc pod uwagę kwoty, jakie zaproponowano za realizację zamówienia podstawowego, wiele wskazuje też na to, że policję stać będzie na realizację części, a w sprzyjających warunkach nawet całości, zamówienia opcjonalnego. 

Reklama
Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze