Reklama

Służby Mundurowe

Nagrody dla mundurowych z MSWiA

polska mswia kamiński
Mariusz Kamiński, szef MSWiA i koordynator służb specjalnych.
Autor. MSWiA 🇵🇱 (@MSWiA_GOV_PL)/X

Mundurowi z służb podległych MSWiA dostaną nagrody specjalne. O ich przyznaniu poinformował resort spraw wewnętrznych i administracji. Chodzi m.in. o funkcjonariuszy „szczególnie zaangażowanych w działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na wschodniej granicy naszego kraju”.

Reklama

„Minister Mariusz Kamiński zdecydował o przyznaniu nagród specjalnych dla ponad 15 tys. funkcjonariuszy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz Służby Ochrony Państwa, szczególnie zaangażowanych w działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na wschodniej granicy naszego kraju” – poinformowało MSWiA.

Reklama

Czytaj też

Reklama

Jak informuje resort, blisko 5 tys. strażników granicznych i ponad tysiąc policjantów nagrodzonych zostało „za działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na naszej wschodniej granicy”.

Ponad 200 strażaków Państwowej Straży Pożarnej wyróżniono za działania podejmowane „w szczególnie trudnych warunkach w związku z kryzysem na granicy z Białorusią i wojną na Ukrainie” oraz „za zaangażowanie w przygotowania i zabezpieczenie obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości”.

MSWiA wylicza, że prawie 8,8 tys. funkcjonariuszy Policji otrzymać miało nagrody „za zabezpieczenie tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości”, a 160 policjantów oraz funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa i Straży Granicznej - „za wzorowe wykonywanie zadań służbowych oraz wykazywaną w służbie odwagę”.

Resort spraw wewnętrznych i administracji w komunikacie nie podał kwot jakie przyznano mundurowym, ani tego kiedy nagrody trafiły lub trafią na ich konta.

Czytaj też

Reklama

Komentarze

    Reklama