Reklama

Służby Mundurowe

MSWiA zapowiada "Program Rozwoju" służb mudnurowych

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

”Pracujemy nad nowym programem dla służb mundurowych” - zapowiedział w czwartek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Program, który ma się skupić głównie na kapitale ludzkim, nazwano roboczo „Programem Rozwoju”.

Wiceszef resortu administracji i spraw wewnętrznych prace nad nowym programem zapowiedział podczas dorocznej odprawy Państwowej Straży Pożarnej. W rozmowie z dziennikarzami zaznaczył, że program roboczo nazwano "Programem Rozwoju". Dodał, że na razie jest to "wstępny zamysł".

"Ma to być trzeci krok modernizacyjny, ale nazywamy go, ta nazwa się przyjęła już praktycznie, że to będzie >>Program Rozwoju<<, bo dwa programy były programami modernizacji, a więc unowocześnienia służb. Teraz chodzi o to, żeby to, co zostało już unowocześnione, nadal się rozwijało w zaplanowanym tempie i rytmie" - powiedział wiceminister SWiA w rozmowie z dziennikarzami.

Zieliński dodał, że resort chce, by nowy program uzupełniał "wszystko to, co jeszcze będzie wymagało", a będzie wynikiem dwóch etapów programu modernizacji służb mundurowych - realizowanego obecnie oraz edycji z roku 2007.

"Chcemy mocno zaakcentować sprawy kapitału ludzkiego, czyli sprawy samych funkcjonariuszy i pracowników, a więc ich dobrego kształcenia, szkolenia i doskonalenia, i oczywiście wynagradzania" - zapewnił Jarosław Zieliński.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 zakłada przekazanie służbom podległym MSWiA ponad 9,2 mld zł. 1,7 mld z tej kwoty trafi do Państwowej Straży Pożarnej, z czego ponad pół miliarda zostanie przekazane ochotniczym strażom pożarnym.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze