Reklama

Służby Mundurowe

MSWiA: wracają zwykłe zasady współpracy straży gminnych i miejskich z policją

Fot. Cezary Borysiuk/Flickr, CC BY 2.0
Fot. Cezary Borysiuk/Flickr, CC BY 2.0

Szef MSWiA Mariusz Kamiński zdecydował o przywróceniu zwykłych zasad współpracy straży gminnych i miejskich z Policją - poinformował w czwartek wiceminister Paweł Szefernaker.

Jak poinformował wiceminister MSWiA za pośrednictwem oficjalnego konta na Twitterze, szef resortu zdecydował o przywróceniu zwykłych zasad współpracy straży gminnych i miejskich z Policją. Decyzje w tej sprawie jeszcze dziś wydać mają wojewodowie. 

Straże miejskie i gminne na mocy decyzji wojewodów zostały poddane zwierzchniemu nadzorowi policji 2 kwietnia br. Dzięki temu Policja ściśle koordynowała pracę patrolową wszystkich służb, które mogły być pomocne w realizacji działań związanych z przeciwdziałaniem COVID19.

Do służby patrolowej włączono także wojsko. Wówczas także zapowiedziano wprowadzenie szybkiej ścieżki w przypadku kar - sięgających 30 tys. zł - za łamanie obostrzeń epidemicznych. 

Wojskowi zakończyli w ubiegłym tygodniu współpracę ze Strażą Graniczną. Szef MON Mariusz Błaszczak uchylił decyzję o użyciu oddziałów i pododdziałów Sił Zbrojnych RP do pomocy w ramach działań zwalczających rozprzestrzenianie się koronawirusa, po tymczasowym przywróceniu kontroli granicznych. Wojsko współpracowało ze strażnikami od połowy marca. 

PAP/IS24

Reklama

Komentarze

    Reklama