Szczecińska skarbówka kupuje broń i amunicję

7 sierpnia 2019, 15:17
SCS granice
Fot. InfoSecurity24.pl

Przedmiotem zamówienia, ogłoszonego i koordynowanego przez Izbę Administracji Skarbowej w Szczecinie, jest dostawa broni i amunicji. W ramach siedmiu części jednostka chce zakupić pistolety pełnowymiarowe, pistolety kompaktowe, pistolety subkompaktowe, pistolety maszynowe, amunicję 9x19 FMJ, amunicję 9x19 TFMJ i amunicję 9x19 JHP.

Izba zakłada nie tylko realizację dostawy w ramach zamówienia podstawowego, ale również - w wybranych częściach - w ramach opcji. W przypadku pierwszej części zamówienia, dotyczącej pistoletów pełnowymiarowych, jednostka chce zakupić ich 97 sztuk, plus ewentualnie 20 dodatkowych sztuk w ramach opcji. Druga część postępowanie zakłada dostawy 100 sztuk pistoletów kompaktowych oraz 14 sztuk w ramach opcji. Trzecie zadanie obejmuje zakup pistoletów subkompaktowych, a dokładnie 25 ich sztuk w ramach podstawy oraz 5 sztuk w ramach opcji. Izba zamierza również kupić 30 sztuk pistoletów maszynowych.

W przypadku amunicji mówimy o zakupie wersji 9x19 FMJ - 10840 pakietów po 50 sztuk każdy, czyli łącznie 542 000 szt. nabojów (opcja zakłada pozyskanie 1400 pakietów po 50 sztuk każdy - łącznie 70 000 sztuk nabojów). Do szczecińskich funkcjonariuszy trafić ma również amunicja 9x19 TFMJ, a dokładnie min. 4054 pakietów po 50 sztuk każdy, czyli łącznie 202 700 szt. nabojów (w tym przypadku opcja zakłada zakup dodatkowych 200 pakietów po 50 sztuk każdy, czyli łącznie 10 000 sztuk nabojów). Zakupiona zostanie również amunicja 9x19 JHP w liczbie 60 pakietów po 50 sztuk każdy, czyli łącznie 3 000 szt. nabojów.

"Dostarczone produkty muszą być nowe, nieużywane, pełnowartościowe, kompletne, sprawne technicznie, pozbawione wad prawnych i dopuszczone do sprzedaży na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Dostarczona amunicja musi być wyprodukowana nie wcześniej niż w 2018 r." - czytamy w SIWZ. Co więcej, w dokumentach formacja informuje, że pistolety maszynowe mają mieć gniazdo magazynka znajdujące się poza chwytem broni, co eliminuje m.in. pistolety maszynowe rodziny Glauberyt, produkowane przez Fabrykę Broni "Łucznik" w Radomiu.

Choć zamówienie ogłosiła Izba Skarbowa w Szczecinie, to nie tylko do tej jednostki trafi zakupiony sprzęt. Działa ona bowiem w imieniu Izby w Białymstoku, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Zielonej Górze. 

image
Rozdzielnik - ilość broni i amunicji, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do poszczególnych Jednostek Administracji Skarbowej - część podstawowa. Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie

Postępowanie realizowane jest w ramach procedury otwartej, a na oferty Izba czeka do 11 września br., do godz. 10:00. Wiadomo również, że wybrany wykonawca zamówienie ma wykonać w terminie 30 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy, ale nie później niż do dnia 6 grudnia 2019 r.

MR

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 5
Miko
czwartek, 8 sierpnia 2019, 15:27

Dziwne , że takie instytucje jak KAS czy CBA potrzebują posiadać w własne grupy realizacyjne. Wyposażenie, uzbrojenie i wyszkolenie generuje ogromne koszty. No ale stać nas. Już raz przerabialiśmy wałek jak to CBA kupiło karabiny wyborowe.

Ja
sobota, 23 listopada 2019, 02:43

Zakup "snajperek" przez CBA był przegięciem,ale posiadanie własnych grup realizacyjnych przez takie służby jak CBA czy SCS to normalna rzecz - anty/kontrterroryści policji mają swoje zadania i czas na szkolenie na wypadek zagrożeń terrorystycznych a "realizacje"/zatrzymania siłowe sprawniej ogarniają własne grupy poszczególnych służb (i nie, to nie jest kosztem pieniędzy na AT, to są różne budżety).

Wyj
czwartek, 8 sierpnia 2019, 14:09

Co się dzieje Celnicy z karabinkami i pistoletami, ani przed wojną ani po wojnie celnik nie miał broni, a teraz wymyśla się tysiące formacji uzbrojonych.

Ehh
sobota, 23 listopada 2019, 02:46

Oczywiście, że przed wojną polscy celnicy mieli broń i obecnie mają od ok. 2010 r., a grupy specjalne mają służby celne i skarbowe w wielu państwach - zanim zaczniesz histerie o "wymyślaniu" doucz się faktów z podwórka krajowego i zagranicznego.

Marek1
czwartek, 8 sierpnia 2019, 10:59

WP to poradziecki skansen, bo na WSZYSTKO nieomal brakuje kasy, ale wszelakiej maści "służby" dla kontroli społeczeństwa mnożą się jak króliki na wiosnę. No i oczywiście KAŻDA musi mieć super extra uzbrojenie i wyposażenie za miliony. Dla obecnej władzy zagrożenie zewnętrzne nie jest istotne, ona BOI się coraz bardziej własnych poddanych(obywateli) ...

Tweets InfoSecurity24