Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Nominacja generalska w Służbie Celno-Skarbowej

Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent RP Andrzej Duda, na wniosek ministra finansów, nadał stopień nadinspektora w korpusie generałów Służby Celno-Skarbowej inspektorowi Dariuszowi Postkowi, naczelnikowi Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

"Administracja celno-skarbowa to administracja, która jest przyjacielem przedsiębiorcy. To ona, łapiąc przestępców, zapewnia uczciwą konkurencję" – mówił prezydent w Pałacu Prezydenckim podczas uroczystości wręczenia nominacji. Nowo mianowanemu generałowi Andrzej Duda dziękował za "sumienne wykonywanie swoich obowiązków ku chwale Ojczyzny". Zwrócił uwagę także na to, że w przyszłym roku nowo mianowany generał będzie obchodził 25-lecie pracy.

Jest to ważny dzień. Nie czekaliśmy na to 25-lecie, chcieliśmy, by Pan Generał mógł się cieszyć tą nominacją i obchodzić swoje 25-lecie za kilka miesięcy już jako członek korpusu generalicji Rzeczypospolitej Polskiej.

prezydent Andrzej Duda

Postanowienie prezydenta Andrzej Dudy o mianowaniu na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej inspektora Dariusza Posta w Dzienniku Urzędowym RP opublikowano jeszcze w lipcu br. 

Nadinspektor Dariusz Postek, naczelnik Warmińsko–Mazurskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Olsztynie, to absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Prawa i Administracji). W administracji celnej zatrudniony od 1996 roku. Inicjator utworzenia Centrum Kompetencyjnego Technik Kryminalistycznych przy Warmińsko – Mazurskim Urzędzie Celno-Skarbowym. Ponadto z jego inicjatywy w Izbie Administracji Skarbowej w Olsztynie od połowy 2019 roku działa Centrum ds. Ustalania i Odzyskiwania Mienia. Odznaczony Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej i Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji. Stanowisko naczelnika Warmińsko–Mazurskiego Urzędu Celno–Skarbowego w Olsztynie piastuje od 1 marca 2017.

Reklama

Komentarze

    Reklama