Reklama

Służba Celno-Skarbowa

KAS uzupełnia uzbrojenie. Do kupienia prawie 600 sztuk broni

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie ruszyła z postępowaniem na dostawy broni i amunicji. Łącznie do różnych jednostek trafić może nawet 585 sztuk broni oraz 1,645 mln sztuk amunicji. 

Przedmiotem zamówienia ogłoszonego przez Izbę Administracji Skarbowej w Szczecinie są dostawy broni i amunicji dla wskazanych jednostek administracji skarbowej w Polsce. Postępowanie podzielone jest na 10 części, które dotyczą m.in. bezkurkowych pistoletów ze spustem single action. Chodzi o konstrukcje pełnowymiarowe (278 sztuk z opcją na kolejnych 37 sztuk), kompaktowe (114 sztuk z opcją na 10 sztuk więcej) i subkompaktowe (26 sztuk). Kolejne zadania dotyczą pistoletów maszynowych (14 sztuk), pistoletów maszynowych wraz z oporządzeniem – wersja podstawowa (69 sztuk z opcją na dwie kolejne sztuki), pistoletów maszynowych wraz z oporządzeniem – wersja rozszerzona (26 sztuk) i strzelb gładkolufowych (9 sztuk). IAS zainteresowana jest również zakupem amunicji: 9 x 19 FMJ (16 007 pakietów po 50 sztuk każdy z opcją na 867 dodatkowych pakietów), 9 x 19 TFMJ (13 865 pakietów po 50 sztuk każdy z opcją na 1381 kolejnych pakietów) i 9 x 19 JHP (780 pakietów po 50 sztuk każdy). 

Jak wspomniano, podmiot zamówienia trafi do wskazanych jednostek. Chodzi mianowicie o IAS działające we wszystkich miastach wojewódzkich. Zamówienie ma zostać wykonane w terminie 45 dni kalendarzowych od podpisania umowy, ale nie później niż do 14 grudnia 2020 r. - i jest to termin ostateczny.

image
Rozdzielnik - ilość broni i amunicji, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do poszczególnych Jednostek Administracji Skarbowej. Źródło: IAS w Szczecinie
image
Rozdzielnik - ilość broni i amunicji, które wykonawca zobowiązany jest dostarczyć do poszczególnych Jednostek Administracji Skarbowej. Źródło: IAS Szczecin

Łącznie do różnych jednostek trafić może nawet 585 sztuk broni oraz 1,645 mln sztuk amunicji. Na oferty izba czeka do 14 września.

Przypomnijmy, że na wyposażeniu Służby Celno-Skarbowej, jak informował jeszcze w czerwcu br. InfoSecurity24.pl, znajduje się obecnie 3368 sztuk broni krótkiej, ale jest to aż 18 modeli pistoletów samopowtarzalnych. W przeważającej większości są to konstrukcje zasilane amunicją 9 mm x 19. Taki bogaty wachlarz "dziewiątek" jest efektem zarówno przyjęcia broni użytkowanej przez Służbę Celną oraz kontrolę skarbową, jak i zakupów realizowanych na niższym szczeblu, przez lokalne struktury oraz braku spójnej polityki zakupowej. Utrudnia to nie tylko logistykę (np. zakup kabur), ale również szkolenia strzeleckie. Sytuacja, gdy kursanci wyposażeni są różne pistolety nie należy bowiem do rzadkości.

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze