Reklama

Służba Celno-Skarbowa

KAS bez wiceszefa

Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Piotr Dziedzic został odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej - poinformowało w środę Ministerstwo Finansów. Potwierdziły się więc doniesienia, że polityk złożył rezygnację ze stanowiska.

"15 grudnia 2020 r. Piotr Dziedzic został odwołany z funkcji wiceministra finansów, zastępcy szefa KAS. Był Pełnomocnikiem Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej oraz Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej" - poinformowało w środowym komunikacie Ministerstwo Finansów.

Jak informował niedawno Business Insider Polska, Dziedzic do resortu trafił jako delegowany funkcjonariusz ABW i odpowiadał za walkę z przestępczością ekonomiczną. Obecnie ma być już emerytowanym majorem. Natomiast według ustaleń Pulsu Biznesu były już wiceminister finansów wybiera się teraz z powrotem do ABW. 

Dziedzic jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jak podało MF, od 1997 r. był zatrudniony w resorcie finansów na stanowiskach związanych z kontrolą i zwalczaniem przestępczości. Był też przedstawicielem Ministerstwa Finansów w Międzyresortowym Zespole do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych (Stałej Grupie Eksperckiej).

"W trakcie kariery zawodowej realizował zadania organów ochrony porządku konstytucyjnego RP, koncentrując się na ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa i obywateli" - czytamy.

Od stycznia 2016 r. był zastępcą dyrektora departamentu kontroli celnej, podatkowej i kontroli gier, gdzie następnie w lipcu 2016 r. awansowany na stanowisko dyrektora tego departamentu. Od marca 2017 r. do czerwca 2019 r. dyrektor departamentu zwalczania przestępczości ekonomicznej.

Dziedzic został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi oraz Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę.

Reklama
Reklama

PAP/IS24

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze