Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Heroina w bagażu. Przemytnik zatrzymany na warszawskim lotnisku [WIDEO]

Autor. Krajowa Administracja Skarbowa

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, we współpracy z policją udaremnili na lotnisku Chopina przemyt 4,25 kg heroiny – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa. Narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 2 mln zł przemycał 49-letni obywatel Tanzanii. Heroina była ukryta w podwójnym dnie walizki.

Reklama

Jak informuje KAS, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali pasażera na lotnisku Chopina, który przyleciał z Republiki Południowej Afryki. Podejrzenia mundurowych wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie podróżnego przy taśmie bagażowej.

Reklama

Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce, a po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 3 pakiety beżowej substancji o konsystencji proszku. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. W bagażu znajdowało się 4,25 kg heroiny o wartości ponad 1,9 mln zł.

YouTube cover video

49-letni obywatel Tanzanii podróżował z Johannesburga do Warszawy. Oświadczył funkcjonariuszom, że przyleciał w celu turystycznym.

Reklama

Za próbę przemytu narkotyków został zatrzymany przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za przemyt takiej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze