Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Dwa miliardy w dwa lata. KAS do modernizacji

fot. InfoSecurity24.pl
fot. InfoSecurity24.pl

Ministerstwo Finansów chce wnioskować do Rady Ministrów o uchwalenie programu modernizacji Krajowej Administracji Skarbowej. Program przewidywany na lata 2020-2022 ma kosztować ok. 1,9 mld zł. W 2019 r. ma on być finansowany ze środków własnych – zapowiedziała w poniedziałek minister finansów Teresa Czerwińska. 

„Będziemy wnioskować do Rady Ministrów o uchwalenie programu modernizacji KAS, będziemy chcieli, żeby Rada Ministrów podjęła uchwałę o takiej modernizacji. Modernizacja przebiegłaby w dwóch wymiarach – miękkim, inwestycja w ludzi jest konieczna, musimy podnieść wynagrodzenia pracowników KAS. (…) Drugi element tego programu to element fizyczny, typowo inwestycyjny, zakup i modernizacja sprzętu, wyposażenia niezbędnego do realizacji zadań KAS” – powiedziała podczas śniadania prasowego Czerwińska.

„W programie modernizacji, który rozpiszemy na lata 2019-2022, zakładamy, że na podniesienie wynagrodzeń wydamy 660 mln zł. Łączna wartość w latach 2020-2022 to 1,9 mld, a ponieważ chcemy rozpocząć już w 2019 r., to chcielibyśmy rozpocząć to ze środków własnych, czyli z tego co mamy. Chcę dokonać pewnych przesunięć w budżecie, żeby móc inwestować już w przyszłym roku” – dodała.

Przypomnijmy, podobne programy modernizacyjne trwają w służbach mundurowych podległych MSWiA, do których trafić ma łącznie ponad 9 mld złotych. Swoją ustawę modernizacyjną ma także Służba Więzienna i opiewa ona na ok. 2 mld złotych. Jak podkreślał w rozmowie z InfoSecurity24.pl zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, płk SW Grzegorz Fedorowicz, "ustawa o Programie modernizacji Służby Więziennej to pierwsza tego typu ustawa dedykowana dla Służby Więziennej, od 1989 roku".

PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze