Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Beretty, Scorpiony i amunicja dla KAS jeszcze w tym roku

Fot. KAS
Fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wyłoniła dostawców nowej broni i amunicji. Przypomnijmy, że w przetargu, prowadzonym przez Izbę Administracji Skarbowej w Szczecinie, zakładane było pozyskanie pistoletów pełnowymiarowych, kompaktowych, subkompaktowych oraz maszynowych. W tym samym postępowaniu KAS chciała kupić też trzy rodzaje amunicji 9x19 mm. W sumie formacja miała wzbogacić się o prawie 230 sztuk pistoletów oraz ponad 747 tys. sztuk nabojów.

Z informacji do jakich dotarł InfoSecurity24.pl wynika, że pistolety pełnowymiarowe oraz pistolety kompaktowe Krajowej Administracji Skarbowej dostarczy najprawdopodobniej spółka UMO z podwarszawskiej Zielonki. W przypadku pistoletów pełnowymiarowych UMO wyprzedziła ze swoją ofertą firmę Zbrojownia. UMO za dostawę oczekiwała 138 518,91 złotych podczas gdy propozycja Zbrojowni wynosiła 139 680 zł. Jeśli chodzi o pistolety kompaktowe, różnica między ofertą UMO i drugą w kolejności, ofertą Magnum Andrzej Ozorowski była zdecydowanie większa. Realizację dostaw firma Magnum Andrzej Ozorowski wyceniła na 183 270 zł, a UMO na 142 803 zł.

Finalnie, do KAS trafią pistolety Beretta APX 9mm w dwóch wersjach, tj. Full Size oraz Centurion. Jak poinformował redakcję przedstawiciel firmy UMO, wybrana przez formację wersja różni się od tej, która została pozyskana przez Policję ponieważ, między innymi, nie ma w niej wskaźnika naładowanej komory.

Pistolety maszynowe dla KAS ma z kolei dostarczyć spółka Zbrojownia. Był to jedyny chętny, a oferta została wyceniona została na 135 360 złotych, przy 7-letniej gwarancji i 15 dniach potrzebnych na potencjalną naprawę. Z informacji przekazanych InfoSecurity24.pl przez Zbrojownię wynika, że do KAS trafią pistolety maszynowe CZ Scorpion EVO3 A1.

W przypadku amunicji 9x19 FMJ (pocisk pełnopłaszczowy), za jej dostawy ma odpowiadać poznańska firma Magnum Andrzej Ozorowski. O możliwość dostarczenia 10840 pakietów, po 50 sztuk każdy, czyli łącznie 542 000 sztuk, rywalizowały w tym przypadku wspomniany Magnum Andrzej Ostrowski i warszawski Cenzin. Ten ostatni ma dostarczać KAS amunicję 9x19 TFMJ (pocisk z całkowicie pokrytym płaszczem) oraz amunicję 9x19 JHP (pocisk pełnopłaszczowy z wybraniem/wgłębieniem wierzchołkowym). Zarówno wspomniana na początku broń, jak i amunicja kal. 9 mm, powinna trafić do formacji najpóźniej do 6 grudnia tego roku.

JR

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze