Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Awans generalski w podlaskiej Służbie Celno-Skarbowej

Autor. Krzysztof Sitkowski/KPRP

Prezydent Andrzej Duda mianował na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej inspektora Macieja Fiłończuka, Naczelnika Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku.

Reklama

Jak informuje Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, prezydent Andrzej Duda, na wniosek szefa resortu finansów, mianował na stopień nadinspektora Służby Celno-Skarbowej inspektora Macieja Fiłończuka.

Reklama

Nadinspektor Maciej Fiłończuk pełni służbę w administracji celno-skarbowej od maja 1997 r. W latach 2008-2017 zajmował stanowisko Zastępcy Dyrektora Izby Celnej w Białymstoku. W tym czasie nadzorował pion orzecznictwa. W 2016 r. sprawował nadzór nad wdrażaniem z podległych urzędach celnych Unijnego Kodeksu Celnego, który stanowił zasadniczą zmianę w sposobie prowadzenia postępowań celnych. Brał czynny udział w tworzeniu koncepcji szkoleń specjalistycznych dla korpusu oficerów młodszych oraz systemu naboru do służby. Od 2001 roku jest wykładowcą realizującym szkolenia na poziomie centralnym i lokalnym.

1 marca 2017 roku został powołany na stanowisko Naczelnika Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku. Służbę na tym stanowisku pełni też obecnie. Jak podkreśla BBN, w poprzednich latach tworzył podstawy organizacyjne kierowanego przez siebie urzędu oraz przyczynił się do przeprowadzenia w województwie podlaskim konsolidacji służb celnych i skarbowych w ramach KAS.

Reklama

To drugi funkcjonariusz podlaskiej KAS w korpusie generałów służby celno-skarbowej. W sierpniu 2019 roku na stopień nadinspektora awansowany został Dariusz Muszyński, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Źródło:PAP / InfoSecurity24.pl
Reklama

Komentarze

    Reklama