Reklama

Służba Celno-Skarbowa

Akcja KAS w Wólce Kosowskiej. Zajęto towar wart 12 mln zł [WIDEO]

fot. KAS
fot. KAS

W wyniku kontroli Krajowej Administracji Skarbowej na terenie bazarów w Wólce Kosowskiej zajęty został m.in. towar niewiadomego pochodzenia o wartości około 12 mln złotych. Wszczęto 14 spraw karnych i zatrzymano cztery osoby, w tym jedną, posługującą się sfałszowanym paszportem.

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego przeprowadzili kontrole na bazarach w Wólce Kosowskiej. Jak informuje KAS, ich dotychczasowym wynikiem jest zajęcie towaru niewiadomego pochodzenia o szacunkowej wartości około 12 mln złotych, wszczęcie 14 spraw karnych oraz zatrzymanie czterech osób (trzech obywateli Pakistanu oraz jednego obywatela Indii), a wśród nich jedną posługującą się sfałszowanym paszportem. Ponadto zabezpieczone zostały artykuły z podrobionymi zastrzeżonymi przez producentów znakami towarowymi.

Kontrolom podległy także samochody, w których znajdował się towar nie posiadający dokumentów, potwierdzających legalność pochodzenia.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Jak podkreślił pełnomocnik Szefa Krajowej Administracji Skarbowej ds. zwalczania szarej strefy na krajowych targowiskach i bazarach Marcin Kopczyk - "działania na bazarach prowadzone są systematycznie; ograniczają bezkarne wprowadzanie nielegalnych, wadliwych i często szkodliwych dla zdrowia produktów". Wyraził też przekonanie, że takie kontrole są "jednym z ważniejszych narzędzi ograniczających szarą strefę, co w efekcie działa na korzyść uczciwych przedsiębiorców".

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze