Reklama

Służby Mundurowe

Kamiński o MSWiA: resort nie wymaga żadnych radykalnych zmian

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Mariusz Kamiński został dziś oficjalnie powołany na urząd ministra spraw wewnętrznych i administracji. Jak zapewnił zrobi wszystko, „by w sposób spokojny i profesjonalny poprowadzić Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji do końca kadencji”. Jak powiedział Kamiński, ta funkcja jest dla niego „ogromnym zaszczytem i wyzwaniem”.

"Jest mi niezwykle miło, że z tak dobrych rąk przejmuję ministerstwo. Resort nie wymaga żadnych radykalnych zmian, wydaje mi się, że w tej kadencji miał szczęście do dobrych ministrów, którzy niestety z różnych względów krótko pełnili swoje funkcje, tak jak pani minister. Ale już w sobotę, pierwszego dnia, kiedy powierzono mi obowiązki, spotkaliśmy się z panią minister w resorcie" - mówił Kamiński.

Jak podkreślił, jest już po rozmowach "ze wszystkimi szefami służb MSWiA". "Bardzo dobrze oceniam pracę służb podległych ministrowi i wiem to z własnego doświadczenia, ponieważ jako koordynator służb specjalnych zajmuję się sprawami bezpieczeństwa. Na co dzień współpracuję i służby mi podległe współpracowały i współpracują ze służbami resortu spraw wewnętrznych i administracji" - mówił.

"Jest to bardzo dobra współpraca, także spokojnie do końca kadencji będziemy prowadzili sprawy związane z bezpieczeństwem obywateli w sposób rzetelny, bezstronny, spokojny" - podkreślił.

PAP/DM

Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze