Reklama

Gwiazdkowy „prezent” dla BOR

4 stycznia 2018, 12:44
Audi model A8 L Security BOR

Pod koniec grudnia do BOR trafiły dwie nowe limuzyny przeznaczone do przewozu najważniejszych osób w państwie. Zamówienie opiewa na niebagatelną kwotę przekraczającą 5,5 mln złotych. Z informacji do jakich dotarł portal dziennik.pl, do Biura Ochrony Rządu trafiły dwa egzemplarze Audi model A8 L Security.

Mimo, że BOR formalnie już niebawem przestanie istnieć, a w jego miejsce pojawi się Służba Ochrony Państwa, obecne kierownictwo Biura nieprzerwanie dokonuje wymiany sprzętu, umundurowania oraz floty pojazdów. O przetargach na mundury dla funkcjonariuszy BOR pisaliśmy w Defence24.pl już jakiś czas temu, teraz BOR zdecydował się na zakup dwóch reprezentacyjnych opancerzonych samochodów. W postępowaniu udział brało dwóch wykonawców i jak wynika z informacji przekazanych przez biuro prasowe BOR dziennikarzom portalu dziennik.pl, zakupione samochody reprezentacyjne to auta marki Audi. Natomiast druga oferta dotyczyła pojazdów marki Mercedes.

Czytaj też: Biuro Ochrony Rządu chce kupić nowe umundurowanie dla funkcjonariuszy

Do przedmiotowego postępowania zgłosiło się dwóch wykonawców. Wygrała oferta, której wartość wynosiła 5 527 542, 00 zł. Przedmiotowe pojazdy zostały dostarczone do BOR w dniu 21 grudnia 2017 r. oraz zakupione w celu realizacji zadań ustawowych formacji.

mjr Katarzyna Kowalewska, rzecznik prasowy Biura Ochrony Rządu

W komunikacie zamieszczonym na stronie Biura Ochrony Rządu czytamy, że ze względu na bezpieczeństwo osób objętych ochroną, BOR nie udziela informacji dotyczących wyposażenia zakupionych pojazdów.

Można przypuszczać, że zakup samochodów dokonany pod koniec ubiegłego roku, będzie jednym z ostatnich jakie zostaną formalnie zrealizowane przez BOR. Już niebawem BOR zastąpiony zostanie przez nową formację ochronną, która będzie nie tylko liczniejsza, ale będzie też posiadać nowe uprawnienia m.in. do prowadzenia czynności operacyjno-rozpoznawczych. 21 grudnia Senat przyjął rządowy projekt powołujący do życia Służbę Ochrony Państwa. Ustawa czeka na podpis Prezydenta. 

Czytaj też: Ustawa o Służbie Ochrony Państwa czeka już tylko na podpis prezydenta

KomentarzeLiczba komentarzy: 9
PiastKołodziej
piątek, 5 stycznia 2018, 14:50

Limuzyny są ładne i mocne. Czy znajdzie się do limuzyn teraz kierowca, a nie państwowy kaskader-rajdowiec? Jak pojadą tymi pancernymi wozami, to niech lepiej wypatrują na drogach seiczento, ha ha ha ha ha.

A.W.
piątek, 5 stycznia 2018, 10:05

Dwa samochody dla najważniejszych osób w państwie? I jak oni się podzielą ? Jedna limuzyna dla Rydzyka, jedna dla Kaczyńskiego a czym będzie jeździł Misiewicz ?

Marek1
czwartek, 4 stycznia 2018, 17:51

No cóż, jak się rozbija bryki permanentnie, to potem trzeba kupić nowe. Tylko patrzeć jak MSWiA zechce kupić taką "bestię" jaką jeździ Prezio USA dla naszych "mężów opatrznościowych" z Nowogrodzkiej. Głupi podatnik sfinansuje ...

cięty
czwartek, 4 stycznia 2018, 17:44

aż tak władzuchna boi się suwerena?

feldfelek
piątek, 5 stycznia 2018, 00:41

dobra zmiana się bawi z przytupem, bizancjum za kasę podatnika....

Reklama
Tweets InfoSecurity24