Reklama

Służby Mundurowe

Europoltech 2017: Śmigłowce Bell dla służb mundurowych [Defence24.pl TV]

  • Fot. Defence24.pl

Koncern Bell Helicopter podczas targów Europoltech 2017 prezentował swoje propozycje śmigłowców dla służb mundurowych i organizacji bezpieczeństwa publicznego. Promowano również śmigłowiec Bell 429, poprzez pokaz w locie dla przedstawicieli m.in. Policji i Straży Granicznej. 

Prezentacja śmigłowca Bell 429 wykorzystywanego przez słowackie służby medyczne odbyła się kilka dni przez targami Europoltech na podwarszawskim lotnisku firmy JB Investments, która jest polskim partnerem koncernu Bell Helicopter. Wziął w niej udział obecny również podczas Europoltech Carl Crenshaw, Key Segment Specialist for Parapublic and EMS Operations, który posiada ponad 30 lat doświadczenia w lotnictwie służb porządku publicznego oraz ponad 7000 wylatanych godzin jako pilot i instruktor śmigłowcowy.

Przedstawiciel Bell Helicopter podkreślił, że firma jest zainteresowana współpracą z polskimi służbami porządkowymi i ratowniczymi. Maszyny Bell 429 są wykorzystywane przez policję i formacje ratownicze m.in. w sąsiedniej Słowacji i Czechach, gdzie Bell posiada centrum remontowe i montażowe.

Obecnie posiadamy placówki w Pradze, placówkę szkoleniową w Walencji, i wykorzystaliśmy wiele szans w zakresie współpracy z sektorem parapublicznym w Europie: od Szwecji przez Czechy i Słowację, aż po Turcję. Chcemy tę sferę działalności nadal rozwijać. Wierzymy, że jesteśmy również atrakcyjnym partnerem dla polskich służb działających w obszarze bezpieczeństwa publicznego. Dostrzegamy sporo szans, i możliwości synergii w tej części Europy.

Carl Crenshaw, Bell Helicopters Key Segment Specialist for Parapublic and EMS Operations

W rozmowie z Defence24.pl Carl Crenshaw podkreślił, że oferta z jaką może występować obejmuje zarówno nowe maszyny, takie jak najnowsze w ofercie Bell 429 i niewielki Bell 505 (będący nastepcą słynnego modelu 407 JetRanger, eksploatowanego dziś przez polską policję), ale również śmigłowce używane oraz ich kompleksową obsługę i szkolenie. Między innymi dzięki ośrodkom w Pradze i centrum szkoleniowemu w Walencji gdzie znajduje się symulator śmigłowca Bell 429. Polska Policja ma na wyposażeniu śmigłowce Bell 206B w Warszawie i Łodzi, jeden Bell 412 jest również używany w Warszawie.

Bell 429
Fot. JB Investments

Reklama

Komentarze

    Reklama