Reklama

Służby Mundurowe

Broń na Europoltech 2019

Na zaprezentowany arsenał Straży Granicznej składały się m. in. karabinki HK416, Beryl oraz Grot, jak również strzelba Remington i pistolet maszynowy MP5. Fot. J.Sabak
Na zaprezentowany arsenał Straży Granicznej składały się m. in. karabinki HK416, Beryl oraz Grot, jak również strzelba Remington i pistolet maszynowy MP5. Fot. J.Sabak

Podczas  Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa Europoltech 2019 zaprezentowano wiele ciekawych egzemplarzy broni. Pochodziła ona z arsenałów Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej i innych prezentujących się formacji, ale przede wszystkim były to produkty, którymi firmy kusiły do zakupów. 

Wśród prezentowanych przez różne formacje rodzajów broni palnej można było zobaczyć zarówno egzemplarze wchodzące dopiero na uzbrojenie, takie jak MSBS Grot Straży Granicznej czy Beretta ARX160 Służby Więziennej, ale również wysłużone, lub może raczej zasłużone w działaniu pistolety MP5 i strzelby Mossberg Policyjnych antyterrorystów oraz szeroki wachlarz broni należącej do JW GROM. 

[GALERIA_2959]

Całkiem odrębną kategorię stanowiła oferta broni bardzo licznie obecnych producentów oraz importerów, takich jak Cenzin, Griffin Defence czy UMO. Prezentowali oni broń światowej klasy: karabinki HK416, FN SCAR, Troy SOCC, CZ Bren 2 czy Mossberg MMS, pistolety maszynowe CZ Scorpion EVO 3 HK MP5 i MP7, szeroka gama pistoletów takich producentów jak Beretta, Colt, Heckler & Koch i wiele innych. Na koniec warto wspomnieć o broni wyborowej i snajperskiej, której najpotężniejsze egzemplarze to polski Tor i amerykański Barett M107, oba zasilane amunicją 12,7 mm. 

[GALERIA_2960]

Wspomniany wczesniej Tor jest bronią powtarzalną, produkowaną w ZM Tarnów. Podobnie, jak prezentowany na targach karabin wyborowy SKW-308 kalibru 7,62x51mm, który wraz z opracowaną przez Fabrykę Broni w Radomiu bronią Grot SKBW walczy o możliwość zastąpienia w wojsku polskim słynnego SWD. Fabrykę Broni zaprezentowała również na Europoltech stale rosnącą rodzinę broni typu Grot, znanej wcześniej jako MSBS. Można było zobaczyć zarówno wersje tradycyjne jak i bezkolbowe. Nie zabrakło również pistoletu VIS 100.

[GALERIA_2961]
Reklama

Komentarze

    Reklama

    Najnowsze