Reklama

Służby Mundurowe

Służby ćwiczą przywrócenie kontroli na granicy

Funkcjonariusze Straży Granicznej, policji, straży pożarnej, izby celnej i żandarmerii wojskowej wzięli udział w ćwiczeniach związanych z tymczasowym przywróceniem kontroli granicznej podczas szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży. Odbyły się one we wtorek, na dolnośląskim odcinku autostrady A4.  

Około 100 funkcjonariuszy ćwiczyło m.in. różne scenariusze kontroli pojazdów. - Celem była koordynacja działań różnych służb na wypadek tymczasowego przywrócenia kontroli granicznej podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży - powiedziała rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Irena Skuliniec. 

Jeden ze scenariuszy przewidywał zatrzymanie pojazdu po otrzymaniu informacji od służb niemieckich o pasażerach, którzy są niebezpieczni. - Ćwiczone był również kontrole pojazdów, w których podróżują osoby nie mające prawa przebywania w Polsce - mówiła rzecznik.

Czytaj też: Straż Graniczna wzmocniła patrole na zachodzie Polski

W trakcie akcji symulowano również akcje ratunkowe związane z pożarami w pojazdach oraz udzielanie pierwszej pomocy. Ćwiczenia odbył się na dolnośląskim odcinku autostrady A4 tuż przy granicy z Niemcami.

Reklama

Komentarze

    Reklama