Reklama

InfoSecurity24.pl | Bezpieczeństwo wewnętrzne i służby mundurowe

Sąd uniewinnił Boguckiego i „Słowika” w sprawie zabójstwa gen. Papały

  • Fot. kpt. Łukasz Kowalik via Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych
    Fot. kpt. Łukasz Kowalik via Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych

Po 15 latach od zabójstwa Komendanta Głównego Policji, gen. Marka Papały, usłyszeli wyrok główni podejrzani w tej sprawie -  Andrzej Z. ps. „Słowik” i Ryszard Bogucki. Obaj zostali uniewinnieni.

Ryszard Bogucki miał obserwować miejsce zabójstwa gen. Papały, a wcześniej oferować 30 tyś dolarów za jego głowę. Nakłaniać do zabójstwa, a być może również je opłacić miał gangster Andrzej Z. nazywany „Słowikiem”. Prokuratura żądała 15 lat pozbawienia wolności dla Boguckiego i 8 lat więzienia dla "Słowika". Obaj, wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, zostali uniewinnieni.

Czytaj też - W Kosowie polscy policjanci obrzuceni koktajlami Mołotowa

Uzasadnienie wyroku było bezlitosne dla pracy prokuratury. – ”W ocenie sądu wartość niektórych dowodów w tej sprawie została przeceniona. W przypadku innych oskarżyciel nie dostrzegł stopnia ich słabości i nie podjął wystarczających czynności by usunąć wątpliwości wynikające z ich treści. Następstwem tego jest przekonanie oskarżycielki posiłkowej o słuszności oskarżenia, gdy w rzeczywistości dowody w tej sprawie są kruchymi, porozrzucanymi ogniwami, które prokurator jedynie w swoim przekonaniu scali w mocny łańcuch”.

(JS)
Reklama

Komentarze

    Reklama