Reklama

Służby Mundurowe

Rusza śledztwo ws. incydentu prezydenckiej limuzyny. SKW zbada flotę MON

  • fot. BOR
    fot. BOR

Prokuratura Okręgowa w Opolu wszczęła w sobotę śledztwo ws. piątkowego incydentu na autostradzie A4 z udziałem pojazdu, którym jechał prezydent Andrzej Duda. Z kolei szef SKW zlecił sprawdzenie samochodów z których korzysta kierownictwo MON i dowództwo Sił Zbrojnych RP .

Jak powiedziała PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu Lidia Sieradzka póki co nikomu nie postawiono zarzutów, bo postępowanie prowadzone jest w sprawie. Sieradzka wyjaśniła, że śledztwo dotyczy artykułu 174 paragraf 2 Kodeksu Karnego, które mówi o nieumyślnym sprowadzeniu niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 3 lat więzienia.

Poinformowała również, że pierwsze czynności w tej sprawie w piątek wykonywała Prokuratura Rejonowa w Brzegu, na terenie której doszło do zdarzenia. „Jeszcze w piątek prokurator z Brzegu był na miejscu zdarzenia i robił oględziny. Odbywało się to pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu” – powiedziała PAP Sieradzka.

 W sobotę od godz. 13 do godz. 19 na autostradzie A4 prowadzono oględziny. „Natomiast oględziny samochodu trwają cały czas. Samochód jest badany z udziałem różnych biegłych” – podała w sobotę wieczorem prokurator Sieradzka.

Z kolei rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz poinformował, że Szef SKW Piotr Bączek zlecił podjęcie czynności kontrolnych sprawdzających flotę samochodową z której korzysta kierownictwo MON i dowództwo Sił Zbrojnych RP w związku ze zdarzeniem samochodowym Prezydenta RP - Zwierzchnika Sił Zbrojnych. 

(MON,PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama