Reklama

Służby Mundurowe

Rosyjski gang motocyklowy nie wjedzie do Polski

 • Fot. www.volganet.ru via Wikipedia (CC 3.0).

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że polskie władze nie wyrażają zgody na przejazd grupy motocyklowej “Nocne Wilki” przez terytorium RP.

Jak podaje rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski, stosowna nota została przekazana Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Podstawą do podjęcia odmownej decyzji był brak niezbędnych, precyzyjnych informacji dotyczących harmonogramu pobytu grupy w Polsce, dokładnych tras przejazdów oraz wskazania miejsc noclegów członków klubu.

Dane te były niezbędne do zapewnienia należytego bezpieczeństwa uczestnikom rajdu i odpowiedniej organizacji przedsięwzięcia. Ponadto MSZ RP otrzymało od strony rosyjskiej noty w sprawie rajdu zbyt późno – mniej niż tydzień przed planowanym początkiem wydarzenia – podaje rzecznik prasowy MSZ Marcin Wojciechowski.

Wcześniej poinformowano o unieważnieniu wiz Schengen wydanych członkom grupy przez władze Republiki Federalnej Niemiec. Grupa “Nocne Wilki” jest blisko związana z otoczeniem prezydenta Rosji Władimira Putina. Brała udział m.in. w ubiegłorocznej aneksji Krymu przez Federację Rosyjską. W związku z planami przejazdu gangu motocyklowego przez terytorium Polski mogło wystąpić ryzyko prowokacji i incydentów, które mogły być wykorzystane przez stronę rosyjską.

Reklama

Komentarze (7)

 1. dzienny wilk

  Właśnie wjechali do niemiec . I co internetowi napinacze ?!!

 2. gonza 26.04.2015

  Jakim trzeba być debilem aby motocyklistów nazwać gangiem. To już robi się żałosne to skomlenie o tych 30 osobach na motorach. A oni pokazali klasę i złożyli kwiaty w Katyniu. Tak polaczkowie mali, trzeba mieć łeb, a nie zakuty łeb!.

 3. kaja

  Czekać tylko na płacz Polaków, gdy Rosja zablokuje rajd katyński czy ten do Smoleńska.

 4. patriota polska

  tak, stawiajmy się naszemu oswobodzicielowi, pokazujmy pazurki wielkiej Rosiji, no eto potem nie bądźmy płakać jak najbliższy pryjaciel ze wostoku się zdenerwujsię i zasypie polski rakietami nie patrząc na usmanów i NATO, my to zawsze pszek musi szabelką machać, co on nic innego nie potrafi

 5. :D

  polska stronk!!

 6. :D

  polska stronk!!

 7. stalot

  Brawo!

Reklama