Reklama

Służby Mundurowe

Resort obrony wyjaśnia sprawę zakupu limuzyn

Fot. J. Sabak
Fot. J. Sabak

Ministerstwo Obrony Narodowej dementuje doniesienia mediów dotyczące zakupu na środki transportu i ochrony gości szczytu NATO. W piątek pojawiły się informacje, że resort obrony kupił bez przetargu 30 limuzyn za prawie 35 milionów złotych na mocy specustawy dotyczącej przygotowań do tego wydarzenia. Służby prasowe ministerstwa mówią o sumie 13,2 mln zł. 

Wszystkie koszty związane z pozyskaniem niezbędnych środków do przewozu i ochrony gości wyniosły 13,2 mln zł. W tej sumie mieści się pozyskanie: 3 BMW 7, 12 samochodów klasy średniej i 22 samochodów zabezpieczających i pomocniczych – podaje w oficjalnym komunikacie Oddział Mediów Centrum Operacyjnego MON.

Odniesiono się w ten sposób do informacji opublikowanych przez Onet w piątek 27 stycznia. Wynikało z nich, że MON kupiło bez przetargu, za prawie 35 milionów złotych, 30 wysokiej klasy limuzyn BMW i Audi. Na zakup bez przetargu miała pozwolić specustawa przyjęta przed szczytem NATO. Dwie z zakupionych w ten sposób limuzyn miały ulec uszkodzeniu w karambolu w Lubiczu Dolnym pod Toruniem w którym udział brał minister obrony Antoni Macierewicz.

MON domaga się od portalu Onet.pl, który jako pierwszy zamieścił dezinformację na temat kosztów oraz od innych mediów i osób publicznych zaprzestania dezinformowania i przeproszenia MON – czytamy w komunikacie ministerstwa Obrony. 

PAP/JS

Reklama

Komentarze

    Reklama