Reklama

Służby Mundurowe

Przetarg na tysiąc strzelb dla Służby Więziennej

  • Fot. Służba Więzienna

Służba Więzienna ogłosiła przetarg na tysiąc strzelb gładkolufowych „pump-action” kalibru 12. Broń ma być dostosowana do amunicji specjalnej produkowanej przez polskie zakłady FAM-Pionki, oraz inne naboje w standardzie 12/70 oraz 12/76 Magnum. Termin zgłaszania ofert upływa 5 maja 2014 roku.

Strzelby z magazynkiem rurowym na 7 naboi i kolbą stałą z tworzywa sztucznego mają służyć do rażenia celów na odległość do 50 m, obezwładniania i niszczenia osłon technicznych (np. zamków i zawiasów). Broń powinna mieć szybkostrzelność praktyczną umożliwiającą opróżnienie magazynka w ciągu 15 sekund i nie może być cięższa niż 3,5 kg. Wymagany jest też kurkowy mechanizm spustowy z kurkiem zewnętrznym i blokadą spustu dostępną dla strzelców lewo oraz praworęcznych. Przyrządy celownicze stałe: szyna celownicza i muszka, wyskalowane na 35 metrów.

Wykończenie powierzchni elementów metalowych powinno być czarne matowe, odporne na korozję i promienie UV. Broń powinna funkcjonować poprawnie w zakresie temperatur od -35°C do + 50°C.

Strzelba ma być zdolna do użycia całej gamy nabojów wykorzystywanych przez Służbę Więzienną i Policję. Od pocisków do niszczenia zamków i forsowania drzwi, przez amunicję śrutową, aż po specjalistyczne pociski z FAM-Pionki: Rój, Bąk, Chrabąszcz 20/30/50, PIK, CS, W8-MP, LFT-6,8 czy ONS-2000. Są to zarówno pociski obezwładniające, gumowe, gazowe jak też inne specjalistyczne typy.

Zgłoszona przez oferentów broń zostanie przetestowana przez Służbę Więzienną  pod kątem bezpieczeństwa, niezawodności i celności, jednak po spełnieniu warunków jedynym kryterium wyboru będzie najniższa cena. Realizacja zamówienia przewidziana jest na okres 2 czerwca - 30 września bieżącego roku. 

Reklama

Komentarze

    Reklama