Reklama

Służby Specjalne

Prokuratura odmawia wszczęcia postępowania w sprawie rzekomych inwestycji AW w Amber Gold

22 października br. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania przygotowawczego w sprawie domniemanych inwestycji Agencji Wywiadu w piramidę finansową Amber Gold, informuje PAP.Po przesłuchaniu zawiadamiającego o możliwości popełnienia przestępstwa posła PiS Tomasza Kaczmarka, prokuratura uznała, że nie ma dowodów na tego typu działalność polskiego wywiadu. Sam przesłuchany stwierdził, że o sprawie rzekomych inwestycji dowiedział się z jednego z portali internetowych.

Rzecznik stołecznej prokuratury, Dariusz Ślepokura wyjaśnił, że wystąpił z zapytaniem o sprawę rzekomych lokat w Amber Gold do Agencji Wywiadu. "Odpowiedź była negatywna".

Wcześniej, na początku października br. wszelkie związki AW z Amber Gold zdementowała rzecznik MSW Małgorzata Woźniak - Nie jest prawdą, jakoby którakolwiek polska służba specjalna, w tym Agencja Wywiadu, lokowała środki z funduszu operacyjnego w piramidzie finansowej Amber Gold.

Prokuratura okręgowa w Warszawie prowadzi jednak osobne śledztwo w sprawie domniemanej defraudacji funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu. Nie udziela jednak w tej sprawie informacji z powodu niejawności postępowania.

(MMT)
Reklama

Komentarze

    Reklama