Reklama

Straż Pożarna

Pro Defense 2017: Następca Honkera z Poznania nie tylko dla wojska

  • Fot. mil.ru
    Fot. mil.ru

Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne z Poznania zaprezentowały w Ostródzie samochód Ford Ranger, dostosowany do wymagań programu samochodów ciężarowo-osobowych wysokiej mobilności. W jego ramach ma być pozyskany następca samochodów Honker w Wojsku Polskim. Przedstawiona propozycja skierowana jest nie tylko dla armii, ale również innych formacji, w tym Straży Granicznej, Straży Pożarnej czy służb leśnych. 

Proponowany przez Wojskowe Zakłady Motoryzacyjne Ford Ranger to obecnie jedyna oferta w programie samochodu osobowo-ciężarowego, który rozpisano w 2015 roku w celu wprowadzenia do służby w Wojsku Polskim w latach 2017-2022 pojazdów w liczbie 841 wersji nieopancerzonej i 41 w wariancie opancerzonym na poziomie ochrony 1 według STANAG 4569.

Ford Ranger Mustang WZM
Fot. J.Sabak

Czytaj też: Ford Ranger zastąpi Honkera?

Pojazd prezentowany podczas Pro Defense 2017 to wersja nieopancerzona, ale wyposażona w wymagane przez Inspektorat Uzbrojenia rozwiązania, takie jak: uchwyty na broń osobistą, fotele pochłaniające energię, system nawigacji i GPS, mocowanie i zasilanie dla wojskowego systemu łączności, uchwyty do transportu lądowego, wodnego i powietrznego jak również wyciągarka i hak holowniczy zgodne ze standardami NATO.

Ford Ranger Mustang WZM
Fot. J.Sabak

Ford Ranger napędzany jest silnikiem diesla o mocy 200 KM i przy masie całkowitej 3,5 tony może zabrać 1 tonę ładunku i do 9 osób (w zależności od konfiguracji). Oferta poznańskich zakładów obejmuje nie tylko wersję wojskową, ale też zabudowę innych specjalistycznych wariantów przeznaczonych na przykład dla służb MSWiA. Pierwszego dnia targów prezentowano samochód Ford Ranger w wersji wojskowej który następnie zastąpił pojazd w barwach Straży Pożarnej. 

Reklama

Komentarze (1)

  1. SLAW69

    Wpuszczacie coraz bardziej debilne komentarze.

Reklama