Reklama

Za Granicą

Polskie samochody dla norweskiej straży

  • Fot. WISS
    Fot. WISS

Cztery pojazdy specjalne, wyprodukowane przez bielską firmę WISS, trafiły do norweskiej straży pożarnej. Firma nie ujawnia szczegółów finansowych kontraktu.

Polska firma WISS Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych wykonała i dostarczyła zagranicznym kontrahentom cztery samochody specjalne szybkiego reagowania, zbudowane na podwoziu Mercedesa-Benz Vito. Samochody powstały w kooperacji z niemiecką firmą produkcyjną Thoma, która od zeszłego roku wchodzi w skład Grupy WISS. Pojazdy wyposażone zostały m.in w agregat wysokociśnieniowy ze stulitrowym zbiornikiem wody, podstawowy sprzęt ratowniczo gaśniczy i podstawową armaturę wodną. Na wyposażeniu znalazły się również wentylator oddymiający, kamera termowizyjna oraz system ostrzegawczy Federal. Na wysuwanej ścianie sprzętowej zostały natomiast zamontowane urządzenia hydrauliczne.

Produkty bielskiej firmy trafiają do odbiorców na całym świecie. Do tej pory z polskich aut korzystają m.in. strażacy w Niemczech, Rumunii, Bułgarii, Maroku, w Czechach i na Słowacji.

Thoma WISS GmbH to niemiecka firma produkcyjna działająca od 1987 roku, która stała się częścią Grupy WISS w maju 2015r. Na początku swojej działalności Thoma prowadziła naprawę samochodów pożarniczych, żeby później przejść także do produkcji pojazdów ratowniczo – gaśniczych i specjalnych.

Reklama

Komentarze

    Reklama