Policjant zraniony nożem podczas interwencji

5 maja 2021, 20:18
policja łódzka

Podczas interwencji na ulicy w Brzezinach (Łódzkie) policjant postrzelił napastnika z nożem. W zdarzeniu ranny został również sam funkcjonariusz. Do ataku doszło w środę po godz. 18:00 - poinformowała rzeczniczka wojewódzkiej komendy policji w Łodzi Joanna Kącka.

Jak wyjaśniła Kącka, po godz. 18:00 w środę z dyżurnym policji w brzezińskiej komendzie skontaktował się świadek, który miał widzieć, jak nieznany napastnik uderzył nożem mężczyznę.

"W okolicy zdarzenia był patrol policji, który na ul. Staszica zauważył mężczyznę z plecakiem i nożem, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci dogonili go w bramie, gdzie podjęli próbę zatrzymania napastnika. W trakcie tych czynności mężczyzna zranił jednego z policjantów. W kierunku agresora oddano strzały. Napastnik został ranny w nogę" - zrelacjonowała rzeczniczka łódzkiej policji.

Zranionemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Jednocześnie do policji dotarł sygnał ze stacji ratownictwa medycznego, że w innym punkcie Brzezin medycy udzielili pomocy osobie zranionej nożem. Prawdopodobnie to ofiara napastnika, który zaatakował później policjanta.

Na miejscu zdarzenia prowadzone są obecnie działania służb.

PAP - mini

InfoSecurity24
InfoSecurity24
KomentarzeLiczba komentarzy: 7
.
środa, 12 maja 2021, 00:52

Jak by miał kamerke to by go nie ugodził...

ZOMOL
sobota, 8 maja 2021, 03:09

Jak wejdzie 18h , problem się rozwiąże. Na ulicy nie będzie Policjantów. Zostaną sami specjaliści od statystyk i mierników w biurach. I wtedy Policja będzie doceniana i szanowna .

Olo
czwartek, 6 maja 2021, 21:12

Jest rozwiązanie problemu... Kupimy więcej chińskich kamerek. Bo jak wiadomo, jak by bandyta zobaczył kamerę to by nie ugodził policjanta. Bo dopasowana kamizelka to by był bezsensowny wydatek...

Nn
niedziela, 9 maja 2021, 15:06

Raczej. Oficerowie wiedzą lepiej

Arek
czwartek, 6 maja 2021, 20:30

Właśnie takie analizy zza biurek typu" czemu użył pan broni nie można było pałki albo gazu? Powodują że 99% policjantów obawia się użycia broni.nie wyobrażam sobie nie wyjąć broni wobec osoby z nożem...siekierą w ręce...wolę się tłumaczyć niż wrócic kaleką lub nie wrócić i być na dwa dni 6 tematem dnia w mediach.Problem ten to brak szkolenia z psychologiem...z taktyki ..poukładania w głowie kiedy sięgam po broń bez zawachania...ja lub sprawca.Wyżuty sumienia przy zabiciu człowieka są zawsze ważne żeby umieć sobie to poukładać mieć wsparcie.kolegów i przEłożonych a tego nie ma.jest szukanie każdego ziarna co policjant źle zrobił w 1,5-3 sekundy. 90% policjantów to nawet się obawia użycia gazu pieprzowego i.jak.widać.na filmikach z internetu wolą tańcować ze sprawcą ku radości gawiedzi...po "standardowo" zapięciu 1 kajdanki przed obezwładnieniem osoby.

Olo
czwartek, 6 maja 2021, 17:39

A co to jest dzisiaj zaatakować policjanta? Ryzyko jakichś zawiasów albo uniewinnienia od apolitycznego sądu...

Tweets InfoSecurity24